Transport
Spillested

Lo-Skolen Helsingør


Med sin unikke placering midt mellem skov og strand er spillestedet en attraktion i sig selv! 
Læs mere 
Se Billeder

Reserver værelse på Lo-skolen.
Turneringsindskud kan ikke betales på Reserver siden, det gøres istedet her : Online betaling

Tabel
Klik på en spiller for detaljer / click on a player for details.
Semifinale 1 RatingELO12345PoPl
1USA  1-Jake Kleiman -2310
6
2
3
4
5
3-4
2Danmark  1-Andreas Hagen -2256
5
1
6
3
4
3-4
3Tyskland  1-Tobias Hirneise -2300
4
5
1
2
6
41
4Danmark  1-Karsten Rasmussen 24732473
3
6
5
1
2
32
5Danmark  1-Kåre Kristensen 23182325
2
3
4
6
1
16
6Danmark  1-Peter Nicolai Skovgaard 22332256
1
4
2
5
3
25

Semifinale 2RatingELO12345PoPl
1Polen  1-Krzysztof Bulski -2396
6
2
3
4
5
41-2
2Sverige  1-Tomi Nybäck -2567
5
1
6
3
4
41-2
3Danmark  1-Peter Röder -2080
4
5
1
2
6
06
4Finland  1-Mika Kartunen -2447
3
6
5
1
2
3-4
5Sverige  1-Jonny Hector 25502550
2
3
4
6
1
25
6Norge  1-Daniel J Kovachev -2153
1
4
2
5
3
3-4

Gruppe 3 (2erne a)RatingELO12345PoPl
1Ægypten  2-Omar Salama -2173
6
2
3
4
5
24
2Polen  2-Mamak Wojciedz -1985
5
1
6
3
4
15
3Danmark  2-Sigfred Haubro 20632113
4
5
1
2
6
06
4Danmark  2-Henrik Mølvig -2215
3
6
5
1
2
33
5Sverige  2-Stellan Brynell -2470
2
3
4
6
1
51
6Danmark  2-Andreas Wive -2187
1
4
2
5
3
42

Gruppe 4 (2erne b)RatingELO12345PoPl
1Danmark  2-Jackie Andersen 22582267
6
2
3
4
5
06
2Island  2-T. Thorhallsson -2461
5
1
6
3
4
42
3Finland  2-Risto Tuominen -2276
4
5
1
2
6
3-4
4Danmark  2-Steen Fedder 24062380
3
6
5
1
2
3-4
5Norge  2-Mikael Rølvåg -2245
2
3
4
6
1
15
6Island  2-Gudmundur Kjartansson -2306
1
4
2
5
3
51

Gruppe 5 (3erne a)RatingELO12345PoPl
1Danmark  3-Lars Nilsson 20262048
6
2
3
4
5
16
2Danmark  3-Brian Schyberg 2112-
5
1
6
3
4
3
3Danmark  3-Jakob Kjær Jensen 21372179
4
5
1
2
6
5
4Holland  3-Frank Smeele -2173
3
6
5
1
2
51
5Danmark  3-Thomas Schou-Moldt 20782150
2
3
4
6
1
32
6Danmark  3-Jacob Kaaber -2162
1
4
2
5
3
24

Gruppe 6 (3erne b)RatingELO12345PoPl
1Danmark  3-Svend Ellegaard -2199
6
2
3
4
5
3
2Finland  3-Veikko Koskinen -1977
5
1
6
3
4
5
3Danmark  3-Jan Mose Nielsen 20172175
4
5
1
2
6
24
4Danmark  3-Dimitri Bogdanov 20532093
3
6
5
1
2
16
5Danmark  3-Jacob Aabling-Thomsen -2242
2
3
4
6
1
41-2
6Island  3-Hjörvar S. Gretarsson -2168
1
4
2
5
3
41-2

Gruppe 7 (4erne a)RatingELO12345PoPl
1Danmark  4-Lars René Andersen -2050
6
2
3
4
5
2-3
2Tyskland  4-Jens Hirneise 20882090
5
1
6
3
4
4
3Danmark  4-Steen Petersen -2165
4
5
1
2
6
2-3
4Danmark  4-Jacob W. Nielsen -2111
3
6
5
1
2
5
5Danmark  4-Thomas Filndt -2140
2
3
4
6
1
41
6Norge  4-Anders Hobber -1839
1
4
2
5
3
06

Gruppe 8 (4erne b)RatingELO12345PoPl
1Danmark  4-Tim Jaksland 22942294
6
2
3
4
5
42
2Danmark  4-Kurt Hollesen 1999-
5
1
6
3
4
24
3Finland  4-Janne Mäkinen 1893-
4
5
1
2
6
5
4Danmark  4-Michael Nguyen -2130
3
6
5
1
2
51
5Danmark  4-Henrik Mortensen 18832011
2
3
4
6
1
06
6Island  4-Svanberg Pållsson -1817
1
4
2
5
3
3

Gruppe 9 (5erne a)RatingELO12345PoPl
1England  5-Chapman K. A. -1938
6
2
3
4
5
06
2Danmark  5-Dimon Pedersen -2092
5
1
6
3
4
33
3Færøerne  5-Hjalti T. Jögvansson -1504
4
5
1
2
6
24
4USA  5-Kassa Korley -1900
3
6
5
1
2
42
5Danmark  5-Morten Breinholdt 18571878
2
3
4
6
1
5
6Danmark  5-Alexander Rosenkilde 20432047
1
4
2
5
3
1

Gruppe 10 (5erne b)RatingELO12345PoPl
1Danmark  5-Dorte Bekker-Jensen 1581-
6
2
3
4
5
½6
2Danmark  5-Janus Christensen 21232137
5
1
6
3
4
32-3
3Danmark  5-Dara Sevkan Akdag 20282053
4
5
1
2
6
1
4Danmark  5-Tobias Valentin Rostgaard 1656-
3
6
5
1
2
4-5
5Danmark  5-Mads Tudvad -1664
2
3
4
6
1
4-5
6Island  5-Aron Ingi Oskarsson -1871
1
4
2
5
3
32-3

Gruppe 11 (6erne a)RatingELO12345PoPl
1Færøerne  6-Jögvan Joensen -1752
6
2
3
4
5
23-6
2Sverige  6-Markus Örndahl -2078
5
1
6
3
4
41
3Danmark  6-Michael Agermose Nielsen -2086
4
5
1
2
6
32
4Sverige  6-Robert Hedlerfog -1800
3
6
5
1
2
23-6
5Danmark  6-Erik Mathiesen -1913
2
3
4
6
1
23-6
6Finland  6-Tanja Rantanen -2107
1
4
2
5
3
23-6

Gruppe 12 (6erne b)RatingELO12345PoPl
1Norge  6-Stigan Johansen -1001
6
2
3
4
5
01-6
2Danmark  6-Martin Kisby Willerup 20132082
5
1
6
3
4
01-6
3Island  6-Páll Sigurdsson -1893
4
5
1
2
6
01-6
4Norge  6-Kjetil Strand -2081
3
6
5
1
2
01-6
5Danmark  6-Hans Samuelsen 1715-
2
3
4
6
1
01-6
6Norge  6-Tor Ketil Larsen -1694
1
4
2
5
3
01-6

Gruppe 13 (7erne a)RatingELO12345PoPl
1Norge  7-Nicolai Getz 19452060
6
2
3
4
5
15
2Danmark  7-Klaus Mosegård -1945
5
1
6
3
4
3-4
3Danmark  7-Alexander Almasy -1752
4
5
1
2
6
51
4Danmark  7-Jan Løfberg 1940-
3
6
5
1
2
06
5Danmark  7-Torsten S. Christiansen -1658
2
3
4
6
1
42
6Danmark  7-Emillie Ellegaard -1880
1
4
2
5
3
3-4

Gruppe 14 (7erne b)RatingELO12345PoPl
1Danmark  7-Flemming Borg 18302097
6
2
3
4
5
06
2Holland  7-Jouke van Veelen -1565
5
1
6
3
4
33-4
3Danmark  7-Verner Hansen -1735
4
5
1
2
6
15
4Danmark  7-Svend Kjems Hove 2007-
3
6
5
1
2
41-2
5Danmark  7-Klavs Mackepang -1675
2
3
4
6
1
33-4
6Danmark  7-Claes Scherwin 18651841
1
4
2
5
3
41-2

Gruppe 15 (8erne a)RatingELO12345PoPl
1Danmark  8-Julius Mølvig -1001
6
2
3
4
5
24
2Danmark  8-Mikkel Motzkus -1817
5
1
6
3
4
1-2
3Norge  8-Bror Johannes Larsen -1014
4
5
1
2
6
33
4Norge  8-Einar Døving Agdestein 1314-
3
6
5
1
2
06
5Danmark  8-Simon Ellegaard -1508
2
3
4
6
1
15
6Norge  8-Birk Anders Rølvåg -1320
1
4
2
5
3
1-2

Gruppe 16 (8erne b)RatingELO12345PoPl
1Danmark  8-Jesper B. Christensen 1788-
6
2
3
4
5
41-2
2Danmark  8-Morten Jørgensen 1359-
5
1
6
3
4
15
3Tyskland  8-Lothar Hirneise -1400
4
5
1
2
6
4
4Danmark  8-Thomas Svenninggaard 21002167
3
6
5
1
2
06
5Danmark  8-Christoffer Ellegaard -1581
2
3
4
6
1
3
6Danmark  8-Bjarke Larsen -1395
1
4
2
5
3
41-2

Time = 0,125

Opdateret: 20-11-2017 14:16

DHTML Menu By Milonic JavaScript