Spillested

Konventum Helsingør
 Gl. Hellebækvej 70 
3000 Helsingør

Yderligere information her

Med sin unikke placering midt mellem skov og strand er spillestedet en attraktion
i sig selv! 

Enkeltværelse:
Inkl. morgenbuffet: 640 kr.
Inkl. fuldpension: 970 kr.

2 sengs værelse:
Inkl. morgenbuffet: 820 kr.
Inkl. fuldpension: 1460 kr.

Måltidsbilletter kan købes til 175 kr./stk.

Online bestilling af værelser

 

Tabel
Klik på en spiller for detaljer / click on a player for details.
FinaleRatingELO12PoPl
1England IM Gawain Jones , Ingen-2405
2
2
02
2USA GM Daniel Naroditsky , Ingen-2622
1
1
21

SemiRatingELO12PoPl
1Sverige GM Nils Grandelius , Ingen-2673
2
2
½2
2England IM Gawain Jones , Ingen-2405
1
1
1

SemiRatingELO12PoPl
1USA GM Daniel Naroditsky , Ingen-2622
2
2
21
2Rusland GM Sergey Grigoriants , Ingen-2594
1
1
02

Gruppe 1RatingELO1234567PoPl
1England  Gawain Jones  , Philidor26472647
8
2
3
4
5
6
7
61
2Sverige  Christian Jepson -2428
7
1
8
3
4
5
6
3-4
3USA  Daniel Naroditsky -2622
6
7
1
2
8
4
5
52
4Danmark  Jakob Vang Glud -2531
5
6
7
1
2
3
8
5
5Danmark  Janus Christensen  , ØBRO20802102
4
8
6
7
1
2
3
08
6Frankrig  Laurent Fressinet -2707
3
4
5
8
7
1
2
3-4
7Sverige  Pontus Sjodahl -2425
2
3
4
5
6
8
1
27
8Frankrig  Sebastien Maze -2575
1
5
2
6
3
7
4
6
-

Gruppe 2RatingELO1234567PoPl
1England  Daniel Fernandez  , Cambridge University-2472
8
2
3
4
5
6
7
4-5
2Danmark  Allan Stig Rasmussen  , Philidor25072502
7
1
8
3
4
5
6
43
3Rusland  Aleksandr Rakhmanov  , Cherepovets-2681
6
7
1
2
8
4
5
4-5
4Australien  Justin Tan  , Woodbridge-2417
5
6
7
1
2
3
8
36
5Rusland  S. Grigorian -2594
4
8
6
7
1
2
3
1
6Sverige  Nils Grandelius -2673
3
4
5
8
7
1
2
52
7Tyskland  Vitaly Kunin -2576
2
3
4
5
6
8
1
27
8Sverige  Tom Rydstrom  , Växjö SK-2346
1
5
2
6
3
7
4
8
-

Gruppe 3RatingELO1234567PoPl
1Norge  Joachim Solberg  , Sarpsborg22232270
8
2
3
4
5
6
7
43
2England  Joe McPhillips  , Bolton-2191
7
1
8
3
4
5
6
1
3Danmark  Casper Dahl Rasmussen  , Øbro23002300
6
7
1
2
8
4
5
35-6
4Danmark  Frode Benedikt Nielsen  , Frederiksberg Skakforening af 192020421979
5
6
7
1
2
3
8
18
5Danmark  Esben Hove  , Skakklubben Nordkalotten21552214
4
8
6
7
1
2
3
27
6Bosnien  Jasmin Bejtovic -2365
3
4
5
8
7
1
2
4
7Færøerne  Høgni Egilstoft Nielsen  , Havnar Talvfelag-2382
2
3
4
5
6
8
1
52
8Danmark  Jakob Aabling-Thomsen  , Brønshøj Skakforening-2333
1
5
2
6
3
7
4
35-6
-

Gruppe 4RatingELO1234567PoPl
1Sverige  Richard Persson  , Mas22042158
8
2
3
4
5
6
7
5-7
2Letland  Ritvars Reimanis  , Malmo AS-2199
7
1
8
3
4
5
6
71
3Sverige  Kristian Eriksson  , Varbergs SK22062164
6
7
1
2
8
4
5
5-7
4Danmark  Lars René Andersen  , Sk196821792178
5
6
7
1
2
3
8
52
5Norge  Lucas Ranaldi  , Schakklubben av 1911-2134
4
8
6
7
1
2
3
½8
6Danmark  Peter Ulrik Röder  , Lyngby-Virum-2144
3
4
5
8
7
1
2
5-7
7Norge  Petter Haugli  , Moss Schakklub-2247
2
3
4
5
6
8
1
43-4
8Norge  Mikael Rølvåg  , Narvik-2191
1
5
2
6
3
7
4
43-4
-

Gruppe 5RatingELO1234567PoPl
1England  Alan Walton -2173
8
2
3
4
5
6
7
27
2Danmark  Dennis Jørgensen  , øbro22302253
7
1
8
3
4
5
6
52
3Danmark  Jan Mose Nielsen  , Taastrup Skakforening20292074
6
7
1
2
8
4
5
18
4Norge  Andreas Tryggestad  , Nordstrand 21342004
5
6
7
1
2
3
8
43-4
5Danmark  Jacob Kaaber -2200
4
8
6
7
1
2
3
1
6Danmark  Jan Nordenbæk  , Hillerød-2134
3
4
5
8
7
1
2
43-4
7Danmark  Johan Østergaard 1971-
2
3
4
5
6
8
1
36
8Sverige  Jens Riis  , Lunds ASK-2181
1
5
2
6
3
7
4
5
-

Gruppe 6RatingELO1234567PoPl
1England  Marcus Harvey  , Oxford-2320
8
2
3
4
5
6
7
51
2Danmark  Mikkel Manosri Jacobsen  , BMS Skak22972370
7
1
8
3
4
5
6
28
3Danmark  Poul Rewitz -2190
6
7
1
2
8
4
5
43-4
4Norge  Sondre Merkesvik -2130
5
6
7
1
2
3
8
7
5Danmark  Peter Jakobsen  , Nordkalotten21762199
4
8
6
7
1
2
3
35-6
6Sverige  Mladen Gajic  , Malmö allmänna schacklubb-2227
3
4
5
8
7
1
2
43-4
7Sverige  Thomas Johansson -2180
2
3
4
5
6
8
1
35-6
8Sverige  Tomas Rosell  , Helsingborg22642150
1
5
2
6
3
7
4
2
-

Gruppe 7RatingELO1234567PoPl
1Norge  Gunnar Lund  , Tromsø16151765
8
2
3
4
5
6
7
26-7
2Danmark  Esben Ejsing  , Nordkalotten21952194
7
1
8
3
4
5
6
52
3Danmark  Christoffer Munkholm  , øbro18031910
6
7
1
2
8
4
5
35
4Norge  Joakim Bystadhagen  , NSF1225-
5
6
7
1
2
3
8
18
5Danmark  Julius Mølvig -1920
4
8
6
7
1
2
3
26-7
6Danmark  Marie Frank-Nielsen  , Philidor19261969
3
4
5
8
7
1
2
43-4
7Danmark  Michael Agermose Jensen  , Brønshøj Skakforening19041984
2
3
4
5
6
8
1
43-4
8Danmark  Martin Lee Lauritsen  , Taastrupskakforening20612102
1
5
2
6
3
7
4
71
-

Gruppe 8RatingELO1234567PoPl
1Sverige  Milton Pantzar -2098
8
2
3
4
5
6
7
5
2Norge  Ole Johan Ski  , Asker sjakklub-2095
7
1
8
3
4
5
6
44
3Sverige  Petter Sciller 1900-
6
7
1
2
8
4
5
1
4Danmark  Thomas Bo Thomsen  , Middelfart17211949
5
6
7
1
2
3
8
52
5Danmark  Simon Iversen 1295-
4
8
6
7
1
2
3
26
6Danmark  Thomas Ebdrup 16001600
3
4
5
8
7
1
2
7
7Norge  Tor Fredrik Kaasen  , Tromsø sjakklubb-2026
2
3
4
5
6
8
1
3
8Danmark  Tiziano Wul Micalizio 14961644
1
5
2
6
3
7
4
18
-

Gruppe 9RatingELO1234567PoPl
1Norge  Kjetil Strand 19622035
8
2
3
4
5
6
7
18
2Danmark  Jakob Kjær  , Seksløberen18331960
7
1
8
3
4
5
6
7
3Sverige  Baldur Teodor Petersson -1988
6
7
1
2
8
4
5
43-4
4Norge  Birk Anders Rølvåg  , Narvik sjakklubb-1970
5
6
7
1
2
3
8
2
5Danmark  Ib Hother Andersen  , Hillerød Skakklub21132142
4
8
6
7
1
2
3
5-6
6Danmark  Jakob Petersen  , Middelfart17611875
3
4
5
8
7
1
2
5-6
7Sverige  Björn Ansner  , Limhamns SK19932091
2
3
4
5
6
8
1
43-4
8Danmark  Henrik Mølvig -2157
1
5
2
6
3
7
4
51
-

Gruppe 10RatingELO1234567PoPl
1Danmark  Rune Andersen  , Bornholm20582092
8
2
3
4
5
6
7
2
2Sverige  Ola Bengtsson  , Harplinge-Halmstads SchackSällskap20732029
7
1
8
3
4
5
6
61
3Danmark  Ove Matras  , Fåborg-1940
6
7
1
2
8
4
5
7
4Norge  Vegard Simensen  , Kristiansund-1973
5
6
7
1
2
3
8
53
5Sverige  Shanphen Thinley  , Malmö allmänna schackklubb18331856
4
8
6
7
1
2
3
35
6Norge  Valdemar Staunsbjerg  , Nordstrand SK-1937
3
4
5
8
7
1
2
26
7Færøerne  Sigurd B. Justinussen  , Thorshavn Skakklub-1959
2
3
4
5
6
8
1
44
8Norge  Torbjørn Hindseth 1383-
1
5
2
6
3
7
4
18
-

Gruppe 11RatingELO1234567PoPl
1Færøerne  Elmar Fjallheim -1601
8
2
3
4
5
6
7
26-7
2Danmark  Mikkel Hjorth  , Seksløberen1856-
7
1
8
3
4
5
6
62
3Tyskland  Frederik Svane  , Lübecker Schachverein-1990
6
7
1
2
8
4
5
71
4Danmark  Carl Emil Falbe Hansen 1600-
5
6
7
1
2
3
8
18
5Danmark  Louise Fredericia 1986-
4
8
6
7
1
2
3
53
6Danmark  Lars P.M. Johannessen 15841718
3
4
5
8
7
1
2
4-5
7Danmark  Jørgen kiel  , Sydostfyn1650-
2
3
4
5
6
8
1
4-5
8Danmark  Jesper Thorsen  , Sjælsø Skakklub16291703
1
5
2
6
3
7
4
26-7
-

Gruppe 12RatingELO1234567PoPl
1Norge  Alexander k Ski  , Oslo sjakklubb-1445
8
2
3
4
5
6
7
44
2Færøerne  Heiðrikur Tindskarð Jacobsen  , Havnar Talvfelag-1902
7
1
8
3
4
5
6
1-2
3Sverige  Joakim Wahlström  , Malmö AS17011817
6
7
1
2
8
4
5
53
4Danmark  Christian Gottschalck  , Nørresundby Skakklub17161858
5
6
7
1
2
3
8
26
5Danmark  Johnny Sparvang 14991619
4
8
6
7
1
2
3
7
6Norge  Jonathan K Ski  , OSS-1613
3
4
5
8
7
1
2
1-2
7Danmark  Klaus Kjærulf Ruhnau  , Allerød17451779
2
3
4
5
6
8
1
5
8Norge  Linnea Tryggestad  , Nordstrand -1422
1
5
2
6
3
7
4
18
-

Gruppe 13RatingELO1234567PoPl
1Norge  Tobias Lang Nilsen  , Moss-1855
8
2
3
4
5
6
7
6
2Norge  Øyvind Mørkedal  , Bergens15121689
7
1
8
3
4
5
6
27
3Sverige  Sejfo Agovic  , Helsingborg18451699
6
7
1
2
8
4
5
2
4Norge  Petter Andreas Wadstensvik  , Kristiansund-1814
5
6
7
1
2
3
8
61
5Sverige  Robert Hedlerfog  , Helsingborgs Schack Sällskap17731673
4
8
6
7
1
2
3
4
6Norge  Sigurd Lauvas Gaure  , OSS-1369
3
4
5
8
7
1
2
18
7Danmark  Thomas Hall  , Ingen1600-
2
3
4
5
6
8
1
35
8Danmark  Thomas Thybo  , Skive18261831
1
5
2
6
3
7
4
3
-

Gruppe 14RatingELO1234567PoPl
1Danmark  Morten Renneberg  , Øbro19201920
8
2
3
4
5
6
7
1-2
2Sverige  Hampus Bensryd  , Lunds Akademiska Schackklubb (LASK)1320-
7
1
8
3
4
5
6
17
3Norge  Espen Haltvik Bakke  , Kristiansund908-
6
7
1
2
8
4
5
44-5
4Sverige  Paul Cronholm  , Chesscube1900-
5
6
7
1
2
3
8
1-2
5Norge  Mads Wollan Myhre -1686
4
8
6
7
1
2
3
53
6Norge  Shazil Shehzad  , Sandnes-1479
3
4
5
8
7
1
2
44-5
7Danmark  Svend Vestergaard 15401714
2
3
4
5
6
8
1
½8
8Tyskland  Troels Svane  , Lübecker Schachverein-1642
1
5
2
6
3
7
4
6
-

Gruppe 15RatingELO1234567PoPl
1Danmark  Tommy Jensen , Egedal-1821
8
2
3
4
5
6
7
61-2
2Danmark  John Christoffer Christensen , Ingen--
7
1
8
3
4
5
6
25-7
3Norge  Håvard Iversen Bredeli , Narvik-1336
6
7
1
2
8
4
5
53-4
4Danmark  Steen Larsen , Aros10611134
5
6
7
1
2
3
8
25-7
5Danmark  Steffen Michael Kristensen , Helsingør1214-
4
8
6
7
1
2
3
25-7
6Sverige  Sven Degerfeldt , Ingen18061859
3
4
5
8
7
1
2
61-2
7Ingen  Harald Christian Vestjord , Ingen-1400
2
3
4
5
6
8
1
53-4
8Ingen  Oversidder - , Ingen--
1
5
2
6
3
7
4
08
-

Time = 0,265

Opdateret: 11-12-2019 12:15

DHTML Menu By Milonic JavaScript