Spillested

Konventum Helsingør
 Gl. Hellebækvej 70 
3000 Helsingør

Yderligere information her

Med sin unikke placering midt mellem skov og strand er spillestedet en attraktion
i sig selv! 

Enkeltværelse:
Inkl. morgenbuffet: 640 kr.
Inkl. fuldpension: 970 kr.

2 sengs værelse:
Inkl. morgenbuffet: 820 kr.
Inkl. fuldpension: 1460 kr.

Måltidsbilletter kan købes til 175 kr./stk.

Online bestilling af værelser

 

Tabel
Klik på en spiller for detaljer / click on a player for details.
Gruppe 1RatingELO1234567PoPl
1Letland  Ritvars Reimanis  , Malmo AS-2199
8
2
3
4
5
6
7
2
2Danmark  Johan Østergaard 1971-
7
1
8
3
4
5
6
53
3Frankrig GM Laurent Fressinet -2707
6
7
1
2
8
4
5
71
4Norge  Mads Wollan Myhre -1686
5
6
7
1
2
3
8
17
5Norge  Øyvind Mørkedal  , Bergens15121689
4
8
6
7
1
2
3
26
6Danmark  Esben Ejsing  , Nordkalotten21952194
3
4
5
8
7
1
2
44
7Norge  Birk Anders Rølvåg  , Narvik sjakklubb-1970
2
3
4
5
6
8
1
5
8Ingen  Oversidder - , Ingen--
1
5
2
6
3
7
4
08
-

Gruppe 2RatingELO1234567PoPl
1England  Joe McPhillips  , Bolton-2191
8
2
3
4
5
6
7
1-2
2Danmark  Jesper Thorsen  , Sjælsø Skakklub16291703
7
1
8
3
4
5
6
26
3Rusland GM Aleksandr Rakhmanov  , Cherepovets-2681
6
7
1
2
8
4
5
1-2
4Danmark WFM Marie Frank-Nielsen  , Philidor19261969
5
6
7
1
2
3
8
44
5Norge  Vegard Simensen  , Kristiansund-1973
4
8
6
7
1
2
3
35
6Danmark FM Peter Jakobsen  , Nordkalotten21762199
3
4
5
8
7
1
2
53
7Danmark  Simon Stibolt Jensen  , Nørrebro15151670
2
3
4
5
6
8
1
17
8Ingen  Oversidder - , Ingen--
1
5
2
6
3
7
4
08
-

Gruppe 3RatingELO1234567PoPl
1Danmark  Jørgen kiel  , Sydostfyn1650-
8
2
3
4
5
6
7
35-6
2Danmark  Jakob Kjær  , Seksløberen18331960
7
1
8
3
4
5
6
35-6
3Sverige GM Nils Grandelius -2673
6
7
1
2
8
4
5
71
4Danmark  Michael Agermose Jensen  , Brønshøj Skakforening19041984
5
6
7
1
2
3
8
44
5Sverige  Svante Norlander -1705
4
8
6
7
1
2
3
07-8
6Danmark  Jacob Kaaber -2200
3
4
5
8
7
1
2
52-3
7Norge  Mikael Rølvåg  , Narvik-2191
2
3
4
5
6
8
1
52-3
8Ingen  Oversidder - , Ingen--
1
5
2
6
3
7
4
07-8
-

Gruppe 4RatingELO1234567PoPl
1Danmark  Tiziano Wul Micalizio 14961644
8
2
3
4
5
6
7
44
2England GM Gawain Jones  , Philidor26472647
7
1
8
3
4
5
6
1
3Danmark  Poul Rewitz -2190
6
7
1
2
8
4
5
3
4Sverige CM Richard Persson  , Mas22042158
5
6
7
1
2
3
8
62
5Færøerne  Sigurd B. Justinussen  , Thorshavn Skakklub-1959
4
8
6
7
1
2
3
5
6Danmark  Svend Vestergaard 15401714
3
4
5
8
7
1
2
17
7Danmark WFM Louise Fredericia 1986-
2
3
4
5
6
8
1
6
8Ingen  Oversidder - , Ingen--
1
5
2
6
3
7
4
08
-

Gruppe 5RatingELO1234567PoPl
1Sverige  Jens Riis  , Lunds ASK-2181
8
2
3
4
5
6
7
53
2USA GM Daniel Naroditsky -2622
7
1
8
3
4
5
6
71
3Sverige  Kristian Eriksson  , Varbergs SK22062164
6
7
1
2
8
4
5
2
4Danmark  Thomas Bo Thomsen  , Middelfart17211949
5
6
7
1
2
3
8
44
5Danmark  Lars P.M. Johannessen 15841718
4
8
6
7
1
2
3
26
6Sverige  Baldur Teodor Petersson -1988
3
4
5
8
7
1
2
5
7Tyskland  Troels Svane  , Lübecker Schachverein-1642
2
3
4
5
6
8
1
17
8Ingen  Oversidder - , Ingen--
1
5
2
6
3
7
4
08
-

Gruppe 6RatingELO1234567PoPl
1Danmark  Johnny Sparvang 14991619
8
2
3
4
5
6
7
27
2Danmark FM Esben Hove  , Skakklubben Nordkalotten21552214
7
1
8
3
4
5
6
2
3Danmark  Ove Matras  , Fåborg-1940
6
7
1
2
8
4
5
5-6
4Norge  Gunnar Lund  , Tromsø16151765
5
6
7
1
2
3
8
44
5Tyskland  Frederik Svane  , Lübecker Schachverein-1990
4
8
6
7
1
2
3
5-6
6Rusland GM S. Grigorian -2594
3
4
5
8
7
1
2
71
7Sverige  Thomas Johansson -2180
2
3
4
5
6
8
1
3
8Ingen  Oversidder - , Ingen--
1
5
2
6
3
7
4
08
-

Gruppe 7RatingELO1234567PoPl
1Danmark  Lars René Andersen  , Sk196821792178
8
2
3
4
5
6
7
62
2Norge  Jonathan K Ski  , OSS-1613
7
1
8
3
4
5
6
17
3Tyskland GM Vitaly Kunin -2576
6
7
1
2
8
4
5
1
4Sverige  Mladen Gajic  , Malmö allmänna schacklubb-2227
5
6
7
1
2
3
8
3
5Norge  Tor Fredrik Kaasen  , Tromsø sjakklubb-2026
4
8
6
7
1
2
3
44
6Norge  Valdemar Staunsbjerg  , Nordstrand SK-1937
3
4
5
8
7
1
2
35
7Sverige  Robert Hedlerfog  , Helsingborgs Schack Sällskap17731673
2
3
4
5
6
8
1
26
8Ingen  Oversidder - , Ingen--
1
5
2
6
3
7
4
08
-

Gruppe 8RatingELO1234567PoPl
1Danmark  John Christoffer Christensen --
8
2
3
4
5
6
7
08
2Færøerne  Elmar Fjallheim -1601
7
1
8
3
4
5
6
26
3Norge  Kjetil Strand 19622035
6
7
1
2
8
4
5
35
4Norge IM Petter Haugli  , Moss Schakklub-2247
5
6
7
1
2
3
8
62
5Frankrig GM Sebastien Maze -2575
4
8
6
7
1
2
3
71
6Danmark  Klaus Kjærulf Ruhnau  , Allerød17451779
3
4
5
8
7
1
2
17
7Danmark  Julius Mølvig -1920
2
3
4
5
6
8
1
44
8England  Alan Walton -2173
1
5
2
6
3
7
4
53
-

Gruppe 9RatingELO1234567PoPl
1Danmark  Frode Benedikt Nielsen  , Frederiksberg Skakforening af 192020421979
8
2
3
4
5
6
7
62
2Danmark  Morten Renneberg  , Øbro19201920
7
1
8
3
4
5
6
17
3Norge  Petter Andreas Wadstensvik  , Kristiansund-1814
6
7
1
2
8
4
5
26
4Danmark  Dennis Jørgensen  , øbro22302253
5
6
7
1
2
3
8
53
5Danmark GM Jakob Vang Glud -2531
4
8
6
7
1
2
3
71
6Danmark  Henrik Mølvig -2157
3
4
5
8
7
1
2
35
7Danmark  Thomas Ebdrup 16001600
2
3
4
5
6
8
1
44
8Norge  Espen Haltvik Bakke  , Kristiansund908-
1
5
2
6
3
7
4
08
-

Gruppe 10RatingELO1234567PoPl
1Danmark  Carl Emil Falbe Hansen 1600-
8
2
3
4
5
6
7
35-6
2Danmark  Steen Larsen  , AROSSKAKLUB10611134
7
1
8
3
4
5
6
08
3Sverige  Joakim Wahlström  , Malmö AS17011817
6
7
1
2
8
4
5
27
4Sverige  Tomas Rosell  , Helsingborg22642150
5
6
7
1
2
3
8
43-4
5Danmark GM Allan Stig Rasmussen  , Philidor25072502
4
8
6
7
1
2
3
71
6Sverige  Ola Bengtsson  , Harplinge-Halmstads SchackSällskap20732029
3
4
5
8
7
1
2
35-6
7Danmark  Peter Ulrik Röder  , Lyngby-Virum-2144
2
3
4
5
6
8
1
52
8Danmark  Christoffer Munkholm  , øbro18031910
1
5
2
6
3
7
4
43-4
-

Gruppe 11RatingELO1234567PoPl
1England  Daniel Fernandez  , Cambridge University-2472
8
2
3
4
5
6
7
71
2Norge CM Joachim Solberg  , Sarpsborg22232270
7
1
8
3
4
5
6
62
3Danmark  Ib Hother Andersen  , Hillerød Skakklub21132142
6
7
1
2
8
4
5
35
4Danmark  Tommy Jensen  , Egedal-1821
5
6
7
1
2
3
8
08
5Danmark  Jan Mose Nielsen  , Taastrup Skakforening20292074
4
8
6
7
1
2
3
53
6Færøerne  Heiðrikur Tindskarð Jacobsen  , Havnar Talvfelag-1902
3
4
5
8
7
1
2
17
7Norge  Joakim Bystadhagen  , NSF1225-
2
3
4
5
6
8
1
4
8Danmark  Thomas Hall  , Ingen1600-
1
5
2
6
3
7
4
6
-

Gruppe 12RatingELO1234567PoPl
1Sverige  Björn Ansner  , Limhamns SK19932091
8
2
3
4
5
6
7
34-5
2Danmark  Thomas Thybo  , Skive18261831
7
1
8
3
4
5
6
6
3Sverige  Paul Cronholm  , Chesscube1900-
6
7
1
2
8
4
5
7
4Danmark FM Casper Dahl Rasmussen  , Øbro23002300
5
6
7
1
2
3
8
62
5Danmark  Jan Nordenbæk  , Hillerød-2134
4
8
6
7
1
2
3
3
6Sverige IM Christian Jepson -2428
3
4
5
8
7
1
2
1
7Danmark  Steffen Michael Kristensen  , Helsingør Skakklub12621581
2
3
4
5
6
8
1
08
8Danmark  Simon Iversen 1295-
1
5
2
6
3
7
4
34-5
-

Gruppe 13RatingELO1234567PoPl
1Sverige  Hampus Bensryd  , Lunds Akademiska Schackklubb (LASK)1320-
8
2
3
4
5
6
7
08
2Norge  Lucas Ranaldi  , Schakklubben av 1911-2134
7
1
8
3
4
5
6
2
3Norge  Shazil Shehzad  , Sandnes-1479
6
7
1
2
8
4
5
7
4Sverige IM Pontus Sjodahl -2425
5
6
7
1
2
3
8
71
5England  Marcus Harvey  , Oxford-2320
4
8
6
7
1
2
3
53
6Sverige  Sejfo Agovic  , Helsingborg18451699
3
4
5
8
7
1
2
26
7Sverige  Petter Sciller 1900-
2
3
4
5
6
8
1
44
8Danmark  Rune Andersen  , Bornholm20582092
1
5
2
6
3
7
4
35
-

Gruppe 14RatingELO1234567PoPl
1Norge  Alexander k Ski  , Oslo sjakklubb-1445
8
2
3
4
5
6
7
17
2Danmark FM Jakob Aabling-Thomsen  , Brønshøj Skakforening-2333
7
1
8
3
4
5
6
62
3Norge  Håvard Iversen Bredeli  , Narvik-1336
6
7
1
2
8
4
5
08
4Australien  Justin Tan  , Woodbridge-2417
5
6
7
1
2
3
8
71
5Norge  Andreas Tryggestad  , Nordstrand 21342004
4
8
6
7
1
2
3
43-4
6Danmark  Jakob Petersen  , Middelfart17611875
3
4
5
8
7
1
2
35-6
7Norge  Ole Johan Ski  , Asker sjakklub-2095
2
3
4
5
6
8
1
43-4
8Norge  Tobias Lang Nilsen  , Moss-1855
1
5
2
6
3
7
4
35-6
-

Gruppe 15RatingELO1234567PoPl
1Sverige FM Tom Rydstrom  , Växjö SK-2346
8
2
3
4
5
6
7
1
2Færøerne  Høgni Egilstoft Nielsen  , Havnar Talvfelag-2382
7
1
8
3
4
5
6
62
3Norge  Sondre Merkesvik -2130
6
7
1
2
8
4
5
53
4Sverige  Shanphen Thinley  , Malmö allmänna schackklubb18331856
5
6
7
1
2
3
8
5-7
5Sverige  Sven Degerfeldt  , SS Manhem18061859
4
8
6
7
1
2
3
08
6Sverige  Milton Pantzar -2098
3
4
5
8
7
1
2
34
7Norge  Linnea Tryggestad  , Nordstrand -1422
2
3
4
5
6
8
1
5-7
8Norge  Sigurd Lauvas Gaure  , OSS-1369
1
5
2
6
3
7
4
5-7
-

Gruppe 16RatingELO1234567PoPl
1Norge  Harald Christian Vestjord  , TSKU-1400
8
2
3
4
5
6
7
½7-8
2Danmark FM Mikkel Manosri Jacobsen  , BMS Skak22972370
7
1
8
3
4
5
6
52-3
3Danmark  Mikkel Hjorth  , Seksløberen1856-
6
7
1
2
8
4
5
36
4Danmark  Martin Lee Lauritsen  , Taastrupskakforening20612102
5
6
7
1
2
3
8
44
5Norge  Torbjørn Hindseth 1383-
4
8
6
7
1
2
3
5
6Danmark  Christian Gottschalck  , Nørresundby Skakklub17161858
3
4
5
8
7
1
2
½7-8
7Bosnien  Jasmin Bejtovic -2365
2
3
4
5
6
8
1
52-3
8Danmark  Janus Christensen  , ØBRO20802102
1
5
2
6
3
7
4
1
-

Time = 0,234

Opdateret: 22-10-2019 23:09

DHTML Menu By Milonic JavaScript