Externe links

Lars Grahn blog
NetAvisen (norsk)
SchackSnack
Foelg partierne live paa din android smartphone: Live Chess App

Spillested

Konventum Helsingør
 Gl. Hellebækvej 70 
3000 Helsingør

Yderligere information her

Med sin unikke placering midt mellem skov og strand er spillestedet en attraktion
i sig selv! 

Enkeltværelse:
Inkl. morgenbuffet: 640 kr.
Inkl. fuldpension: 970 kr.

2 sengs værelse:
Inkl. morgenbuffet: 820 kr.
Inkl. fuldpension: 1460 kr.

Måltidsbilletter kan købes til 175 kr./stk.

Gå til online booking her

Stilling: Menu
2301 - 2400
Pl.Politiken CupRatingELOPoMiBuSoBer
1 Danmark 37. FM Bjørn Møller Ochsner (Jetsmark Skakklub) 234623434942,75
2 Danmark 34. FM Jakob Aabling-Thomsen (Brønshøj Skakforening) 23572370751,543,25
3 Tyskland 31. IM Jonathan Carlstedt (SV Diagonale Harburg) 02387751,543
4 Norge 33. FM Aryan Tari (Kristiansund Sjakklubb) 02383749,539,5
5 Færøerne 35. IM John Arni Nilssen (Skakklubben K41) 2353235374736
6 Norge 36. FM Benjamin Arvola (Vålerenga) 02347746,536
7 Danmark 29. GM Jens Kristiansen (BMS Skak) 2398239651,539,25
8 Spanien 30. IM Iñigo Argandoña Riveiro (Gros Xake Taldea) 0238850,539
9 Danmark 32. FM Jacob Carstensen (Brønshøj Skakforening) 236223845037,5
10 Danmark 40. FM David Bekker-Jensen (Philidor) 231123104938,25
11 Kasakhstan 38. WGM Dinara Saduakassova () 023404936
12 Schweiz 42. FM Norbert Friedrich (SG Zürich) 0230565035
13 Danmark 39. FM Martin Matthiesen (Skakklubben af 1968) 23182275644,531,75
14 Tyskland 41. Malte Colpe (Hamburger SK von 1830 eV) 02311642,528,5
2201 - 2300
Pl.Politiken CupRatingELOPoMiBuSoBer
1 Norge 44. IM Petter Haugli (Moss Schakklubb) 0228774739
2 Frankrig 62. Thibault Louis (Pau Henri IV) 0222274737,5
3 Danmark 49. FM Karsten Larsen (Skakklubben K41) 22442270745,538
4 Danmark 50. Sandi Stojanovski (Køge Skakklub) 2247227051,539,25
5 Tyskland 46. Fabian Englert (SK 1982 Klingenberg) 0228250,537,25
6 Norge 57. FM Kristian Stuvik Holm (Kristiansund Sjakklubb) 0225549,538,75
7 Norge 55. Joachim Birger Nilsen (Bergens Schakklub) 0225946,534,25
8 Danmark 54. Alexander Rosenkilde (Taastrup Skakforening) 2245226045,536
9 Danmark 65. Thomas Schou-Moldt (Skakforeningen Øbro) 218222024534,25
10 Ukraine 43. WGM Svetlana Cherednichenko () 022904435,25
11 Norge 51. Vegar Gandrud (Stavanger Sjakklubb) 0226743,532,25
12 Sverige 45. Philip Lindgren (Limhamns SK) 0228765034,25
13 Norge 47. Anders Hobber (Porsgrunn Sjakklubb) 0227865031,5
14 Danmark 60. Dennis Jørgensen (Skakforeningen Øbro) 22222245648,534,75
15 Tyskland 58. FM Matthias Bach (Hamburger SK von 1830 eV) 02251647,533
16 Skotland 61. Jonathan Grant (Edinburgh West) 02235647,531,75
17 Norge 59. FM Petter Fossan (Stavanger Sjakklubb) 0224564631
18 Danmark 64. Martin Haubro (BMS Skak) 22042201645,529,75
19 Danmark 53. FM Lars Aaes Nielsen (Skakklubben Nordkalotten) 22562265644,527,75
20 Norge 63. Geir Ivar Henriksen (Drammens Sjakklubb) 0221564029,75
21 Danmark 48. Kristen Schmidt (Skakklubben K41) 225522724828,75
22 Danmark 52. Mogens Thuesen (Enkeltmedlem 1. Hovedkreds) 221922674327,25
23 Danmark 56. Bo Garner Christensen (Skakklubben K41) 2239225642,526,75
2051 - 2200
Pl.Politiken CupRatingELOPoMiBuSoBer
1 Sverige 74. Tom Rydström (Växjö SK) 02172744,533,5
2 Danmark 90. Per Skjoldager (Skakklubben Evans) 213621364534,75
3 Norge 75. Pål Røyset (Tromsø Sjakklubb) 0217043,531,75
4 Danmark 91. Jesper Thybo (Skive Skakklub) 213120974331,25
5 Danmark 106. Iver Poulsen (Esbjerg Skakforening) 2073208740,531
6 Norge 67. Anders Gjerdrum Hagen (Moss Schakklubb) 02187647,532,75
7 Danmark 86. Christian Altenburg Eriksson (Taastrup Skakforening) 21172143647,532
8 Danmark 111. Henrik Emil Bruun (Nørrebro Skakklub) 20482078647,531,5
9 Danmark 71. Lars Vistisen (S.G. Discendo Discimus) 21372177646,531,25
10 Danmark 70. Martin Percivaldi (Hillerød Skakklub) 2150217864630,5
11 Sverige 119. Tomas Carnstam (Lunds ASK) 0205264630,5
12 Schweiz 77. Peter Klings (St. Gallen) 02167645,530,25
13 Norge 103. Victor Hansen () 02089644,528,5
14 Danmark 87. Jacob Abildlund Brorsen (BMS Skak) 21012142644,528
15 Danmark 69. Nicolai Kvist Brondt Pedersen (BMS Skak) 2161218064429,5
16 Danmark 110. Thomas Tange Jepsen (Skakklubben Evans) 20462079643,530,5
17 Norge 88. Kjell Ole Kristensen (Narvik Sjakklubb) 02141643,529
18 Sverige 96. Torbjörn Ivarsson (Lunds ASK) 02121643,528,25
19 Norge 80. Mikael Rølvåg (Narvik Sjakklubb) 0216264329,75
20 Norge 89. Sebastian Mihajlov (Oslo Schakselskap) 0213864329,25
21 Norge 118. Gunnar Stray (Moss Schakklubb) 0205664329
22 Norge 79. Stig K. Martinsen (Bergens Schakklub) 02164642,529,25
23 Tyskland 73. CM Dr. Thorsten Heedt (SG Porz) 02173642,528
24 Danmark 98. Søren Mikkel Andersen (Aalborg Skakforening) 2088211564226,75
25 Frankrig 117. Yacine Boukhris Ferré (Muret) 02058641,526,75
26 Danmark 84. Peter Birk Petersen (Taastrup Skakforening) 21252155636,523,75
27 Danmark 76. CM Henrik Mølvig (Roskilde Skakklub) 2136216746,530,5
28 Sverige 66. Lennart Evertsson (Kungstornet SK) 0220046,527,5
29 Danmark 97. Henrik Bolding Pedersen (Allerød Skakklub) 2088211845,525
30 Tyskland 112. Jan Hinrichs (Hamburger SK von 1830 eV) 020724526,5
31 Norge 85. Jon Fredrik Rørvik (Sjakklubben Tempo) 0215444,528
32 Spanien 116. Antonio Segovia (Gros Xake Taldea) 0205944,523,5
33 Danmark 78. Morten Andersen (Skakforeningen Odysseus) 213821664427
34 Rusland 109. Nikita Smagin () 020814424,25
35 Danmark 95. Jens Jørgen Christiansen (Nørresundby Skakklub) 2080212143,526,5
36 Sverige 72. Jens Riis (Skakklubben af 1968) 2164217442,524
37 Schweiz 102. Anton Thaler (St. Gallen) 020914226,75
38 Danmark 101. Samuel Eddy (Holbæk Skakklub) 207820964125,75
39 Danmark 114. Rasmus Jørgensen (Skakklubben K41) 201720644124,5
40 Italien 100. Giovanni Collareta (Merlino scacchi - Genova Sestri) 0210840,525,75
41 Sverige 122. Erik Alquist (Södra SASS) 0205340,524
42 Schweiz 68. Martin Leutwyler () 021804025,25
43 Danmark 104. Jan Mose Nielsen (Taastrup Skakforening) 204820884023,75
44 Norge 107. Stian Johansen (Moss Schakklubb) 02085545,525,75
45 Danmark 105. Mikael Skjoldager (Skakklubben Evans) 2057208854323,5
46 Tyskland 115. Andreas Schmied (SV Vimbuch) 0206354323
47 Danmark 108. Rune Andersen (Bornholms Skakklub) 2021208353618,75
48 Danmark 113. Michael Agermose Jensen (Brønshøj Skakforening) 2010206653521,25
49 Danmark 92. Claes Løfgren (Rokaden Randers) 2121212753420,5
50 Danmark 94. Morten Møller Hansen (Damhus Skakklub) 2099212638,521
51 Danmark 93. Niels Henrik Willumsen (Nørresundby Skakklub) 2094212744317
52 Danmark 82. Janus Christensen (Sdr. Nærå) 2118215644218,5
53 Danmark 81. John Bauneborg Nielsen (Nørresundby Skakklub) 2136216139,516
54 Sverige 99. Mattis Olofsson Dolk (Växjö SK) 02113340,514
55 Danmark 83. Sigfred Haubro (BMS Skak) 21312155249
1901 - 2050
Pl.Politiken CupRatingELOPoMiBuSoBer
1 Norge 146. Sondre Merkesvik (Bergens Schakklub) 01980646,532
2 Norge 182. Tore Garberg (Schakklubben av 1911) 01914643,528,75
3 Tyskland 166. Hans Peter Roggensack (Sfr. Frankfurt 1921) 0195063828
4 England 128. Tim Spanton (Hastings) 020154426,25
5 Danmark 160. Miriam Frida Olsen (BMS Skak) 188319594224,25
6 Norge 142. Benjamin Haldorsen (Bergens Schakklub) 019834125,75
7 Norge 169. Joar Gullestad Pettersen (Stavanger Sjakklubb) 019444124,5
8 Sverige 136. Roland Lundberg (Solna SS) 0199639,522,75
9 Norge 170. Fredrik Beer Jacobsen (Stavanger Sjakklubb) 0193538,523
10 Danmark 148. Ib Villy Nevado Jensen (Helsingør Skakklub) 1913197738,521,75
11 Danmark 137. Flemming Preuss (Næstved Skakklub) 198019943824,25
12 Danmark 163. Arne Øland (Hillerød Skakklub) 1888195537,523,75
13 Sverige 155. Niclas Hedin (Wasa SK) 0196936,522,25
14 Brasilien 185. Cassio Sopko () 190103620,5
15 Skotland 143. David Quinn (Lunds ASK) 0198334,521,5
16 Sverige 151. Ulf Karlsson (Limhamns SK) 0197354524
17 Danmark 131. Martin Reib Petersen (Skakforeningen ØBRO) 2009203554523,75
18 Tyskland 135. Lars Hinrichs (Hamburger SK von 1830 eV) 0199754522,75
19 Norge 124. Vidar Taksrud (Sjakklubben Tempo) 02050544,524
20 Danmark 175. Bjarke Hautop Kristensen (Sorø Skakklub) 1881192154425
21 Danmark 181. FM Daniel Andersen (Frederikssund Skakklub) 1797191754424,75
22 Danmark 123. Ib Skovgaard (BMS Skak) 1995203654422,5
23 Danmark 140. Tobias Ilsøe Jensen (Frem Skakklub) 1991195454322
24 Danmark 158. Tom Skovgaard (BMS Skak) 18841962542,523,75
25 Norge 141. Birk Anders Rølvåg (Narvik Sjakklubb) 01988542,522,75
26 Belgien 164. Mérowig Ancion (CRELEL) 01954542,520,25
27 Danmark 157. Morten Davidsen Nielsen (Musikvidenskabeligt Institut) 19221965541,520,75
28 Sverige 156. Per Green (SS Manhem) 01967540,520,5
29 Danmark 147. Flemming Skjoldager (Holbæk Skakklub) 19171979540,520
30 Sverige 129. Hans Svedberg (Örgryte sk) 02011540,519,5
31 Belgien 145. Jean-Christophe Thiry (CRELEL) 0198154019,5
32 Sverige 183. Mikael Helin (Stockholms SS) 01910539,522,5
33 Sverige 120. Simon Marder (Stockholms Schacksällskap) 02049539,521,25
34 Danmark 162. Jens Henrichsen (Nørrebro Skakklub) 1955193753922
35 Færøerne 154. Sigurd B. Justinussen (Thorshavn Skakklub) 01970538,518,5
36 Danmark 138. Ulrik Larsen (Køge Skakklub) 19361992537,520,75
37 Danmark 176. Morten Rasmussen (Enkeltmedlem) 18611921537,520,25
38 Holland 153. Sietske Greeuw (VAS Amsterdam) 01971537,519,5
39 Sverige 184. Sven Degerfeldt (SS Manhem) 01921537,519,25
40 Danmark 150. Peter Willer Svendsen (Hillerød Skakklub) 19461974537,517,5
41 Danmark 144. Claus Molin (Helsingør Skakklub) 1868198253720,25
42 Sverige 172. Tomas Olsson (Lunds ASK) 01932536,519,5
43 Danmark 149. Lars Garne Rasmussen (Åbyhøj Skakklub) 1880197753617
44 Danmark 180. Ejgild Nielsen (Allerød Skakklub) 19181900535,521
45 Færøerne 132. Jákup á Rógvu Andreasen (Vestmanna Talvfelag) 02008535,519,75
46 Danmark 177. Morten Fredsgaard Rasmussen (Skanderborg Skakklub) 1868192053519
47 Danmark 130. CM Lars Hyldkrog (Lyngby-Virum Skakklub) 19042009534,519,5
48 Danmark 173. Mikkel Manosri Jacobsen (BMS Skak) 1912192853418,25
49 Danmark 168. Rasmus Agertoft Hansen (Skakklubben K41) 18471945532,518
50 Polen 121. Agata Halamus (AKS Mikolow) 0204648,525,25
51 Sverige 125. Alexander Johansson (Lunds ASK) 020224419,5
52 Danmark 133. Søren Holm Jensen (Brønshøj Skakforening) 1926200441,519
53 Danmark 165. Alex Mehr Hansen (Valby Skakklub) 1832195338,517,75
54 Norge 179. Leif Bjornes (Kristiansand Sjakklubb) 0191838,515,5
55 Danmark 171. Ebbe Klitgård (Tårnby Skakklub) 177819353816,25
56 Danmark 174. William Hørup Philipsen (BMS Skak) 1890192237,518,25
57 Danmark 178. Ole Rysgaard Madsen (Nørresundby Skakklub) 1869191936,517,75
58 Danmark 134. Dick Sørensen (Frederiksberg Skakforening) 198120003618,75
59 Danmark 139. Oluf Øe (Randers Skakklub) 1938199235,515,5
60 Danmark 159. Erik Jarlnæs (Frederiksberg Skakforening) 1844196133,517,75
61 Sverige 161. Hans Rånby (Wasa SK) 019583215,5
62 Danmark 126. Jan Kaas Pedersen (Sdr. Nærå) 1845201827,517,25
63 Sverige 152. Sven Rosell (Lunds ASK) 0197343717
64 Danmark 127. Michael Tandrup (Herlev Skakklub) 19942018434,516,5
65 Sverige 167. Shanphen Thinley (Malmö AS) 195004413,5
1701 - 1900
Pl.Politiken CupRatingELOPoMiBuSoBer
1 Norge 214. Martin Nilsen (Stavanger Sjakklubb) 018204231
2 Norge 204. Bjarne Undheim (Oslo Schakselskap) 01838636,523
3 Norge 188. Bjørn Aage Christenson (Nordstrand SK) 0188639,525
4 Sverige 200. Jörgen Alfvén (Jönköping-Huskvarna Schackklubb (JHSK)) 0185135,521,25
5 Norge 208. Roger Sætre (Bergens Schakklub) 0183332,520
6 Norge 230. Andreas Garberg Tryggestad (Nordstrand Sjakklubb) 0177454124
7 Norge 196. Bård Fjellengen (Sarpsborg Sjakklubb) 01869540,522,25
8 Norge 209. Håkon N. Nordstrøm (Fana Sjakklubb) 01830539,521,25
9 Danmark 199. Flemming Borg (Allerød Skakklub) 18511855538,520
10 Danmark 194. Christian C. Strachan (Nørrebro Skakklub) 1782187353418,75
11 Sverige 243. Anders Hansen (Harplinge SS) 01709533,516
12 Danmark 187. Julius Mølvig (Roskilde Skakklub) 183718894320,75
13 Norge 191. Johnny Hanssen (Trondheim Sjakkforening) 0187941,521,25
14 Danmark 238. Carl Aage Pedersen (Gladsaxe Skakforening) 162117344123
15 Danmark 233. Filip Boe Olsen (Viby Skakklub) 175917533918,5
16 Norge 197. Dag Andersen (Sarpsborg Sjakklubb) 018603917,75
17 Danmark 212. Kristian Pade Frederiksen (Europchess) 018233917,5
18 Danmark 234. Erkan Bayhan (Hvidovre Skakklub) 163217533615,5
19 Sverige 193. Eric Nordin (Helsingborgs SA) 0187435,516,5
20 Danmark 186. Ib Lynæs Hansen (Tårnet Svendborg) 1780189534,517,25
21 Danmark 239. Ole Rasmussen (Hillerød Skakklub) 1613172734,515,5
22 Norge 217. Lasse Bjørn (Tromsø Sjakklubb) 0181034,514,75
23 Sverige 215. Gabriel Svorono (SS Manhem) 018193416
24 Norge 222. Tommy Hansen (Oslo Schakselskap) 018043414,75
25 Danmark 203. Michael Marshall (Skakforeningen Odysseus) 1737183933,517
26 Danmark 201. Jens Holm Nielsen (Amager Skakforening) 1698184933,515,5
27 Danmark 220. Claus Andersen (Skakklubben Rokaden) 165518063316,25
28 Spanien 219. Kristian Martinez Vestergård (CIM Benimaclet) 0180932,516
29 Norge 221. Mathias Sætre (Bergens Schakklub) 0180532,514,75
30 Danmark 216. David Christophersen (Allerød Skakklub) 175918183215,25
31 Danmark 224. Leif Egholm (Holbæk Skakklub) 165517933212,75
32 Sverige 223. Svante Norlander (SS Manhem) 0179643715,25
33 Danmark 206. Henning Rasmussen (Nykøbing Sjælland) 17941835436,514,25
34 Norge 195. Henrik Sjøl (Akademisk Sjakklubb) 0187143613,75
35 Danmark 229. Steen Kopperberg (Frederiksværk Skakklub) 1630177743613,5
36 Norge 211. Runar Torkilseng (Norges Sjakkforbund,direktemedlem) 01827435,514,75
37 Danmark 213. David Bille Maagaard (Randers Skakklub) 17761821435,513,75
38 Danmark 210. Dennis L. Rose (Frederiksberg Skakforening) 17341827435,512,5
39 Danmark 232. Holger Henninger (Randers Skakklub) 1626175943516
40 Danmark 198. Arne Møller (Amager Skakforening) 1727186043515,25
41 Danmark 241. Hans Haagen Larsen (Nørrebro Skakklub) 1591171243513,25
42 Danmark 228. Lasse Henningsen (Helsingør Skakklub) 17591779434,514,5
43 Danmark 202. Niels Møller Rendlev (Damhus Skakklub) 1728184343314
44 Danmark 235. Leo Kresten Roland Nielsen (Helsingør Skakklub) 1615175243313
45 England 231. Raymond Kearsley () 0176443311
46 Sverige 192. Jonas Wiberg (HG Schack) 0187743215
47 Sverige 225. Sigurd Madison (Lunds ASK) 0179239,515,5
48 Danmark 205. Preben Larsen (Roskilde Skakklub) 1772183637,511,5
49 Danmark 226. Søren Rud Ottesen (Silkeborg Skakklub Af 1930) 166517823713,25
50 Danmark 207. Kai Gylling Nielsen (Roskilde Skakklub) 1735183334,510
51 Norge 218. Bård Standal (Tønsberg Schackklubb) 018073412
52 Norge 242. Eirik Kyrkjebø (Stavanger Sjakklubb) 017113411,75
53 Danmark 227. Ole Foss Hansen (Holbæk Skakklub) 16031779339,75
54 England 236. Alan Collins (Cowley) 0174033713
55 Danmark 240. Jørgen Wimo (Helsingør Skakklub) 13771714306,25
56 Danmark 189. Jes West Knudsen (Allerød Skakklub) 1786188623,510,25
57 Norge 237. Markus Torgersen (Narvik Sjakklubb) 01737225,56,25
58 Danmark 190. Daniel Bendixen (Holbæk Skakklub) 181518852206
1501 - 1700
Pl.Politiken CupRatingELOPoMiBuSoBer
1 Danmark 252. Anton Mehmet Yildiz Marthedal (Skakklubben K41) 167316443319,75
2 Island 247. Hilmir Freyr Heimisson (Hellir) 01690539,524,25
3 Danmark 263. Nicolai Kistrup (BMS Skak) 1540162336,518,25
4 Norge 255. Gunnar Bue (Tønsberg Schackklubb) 016543615,75
5 Sverige 245. Kim Rønnow Jensen (SS Manhem) 1695035,517,5
6 Danmark 259. Per Jacobsen (Aalborg Skakforening) 14231641439,515,5
7 Danmark 251. Fadhal Zyde (Svogerslev Skakklub) 1635167543917,75
8 Norge 267. Ingrid Greibrokk (Alta Sjakklubb) 01598438,516,75
9 Danmark 253. Niels Jørgen Christiansen (Helsinge Skakklub) 1344166943614,75
10 Norge 260. Marte B. Kyrkjebø (Stavanger Sjakklubb) 0164143516,25
11 Danmark 257. Thomas Overgaard Kristensen (Viborg Skakklub) 1454164543213,25
12 Norge 258. Jarani Suntharalingam (Oslo Schakselskap) 01644431,511,25
13 Norge 246. Tore Inge Bratteteig (Bergens Schakklub) 016923917,25
14 Danmark 244. Ulrik Jejlskov Larsen (Amager Skakforening) 1265170038,513,75
15 Norge 269. Caroline Beer Jacobsen (Stavanger Sjakklubb) 015853713,25
16 Danmark 265. Orla Eilegaard Jørgensen (Allerød Skakklub) 145516143614,25
17 Norge 266. Frode Merkesvik (Bergens Schakklub) 016113512,75
18 Norge 274. Hanna B. Kyrkjebø (Stavanger Sjakklubb) 0157734,513,75
19 Danmark 270. Flemming Wadtland (Taastrup Skakforening) 1322158534,512,25
20 Danmark 277. Ellen Winther Fredericia (Skakklubben K41) 146115443414
21 Danmark 254. Lars Østergaard Kristensen (Lyngby-Virum Skakklub) 148416663312,75
22 Norge 272. Erling Dyrhaug Skjølås (Stavanger Sjakklubb) 0158132,513
23 Danmark 283. Arne Rasmussen (Ishøj Skakklub) 1408150332,58,5
24 Norge 256. Kazim Yilmaz (Drammens Sjakklubb) 016513213,25
25 Norge 273. Sverre Skjølås Dyrhaug (Stavanger Sjakklubb) 015773211
26 Norge 264. Andreas Fossan (Stavanger Sjakklubb) 01622318,25
27 Danmark 248. Leo Starup (Skakklubben Rokaden) 143616863010,25
28 Danmark 282. Michell Szücs (Hvidovre Skakklub) 14331504289,25
29 Danmark 276. Lars Brogård (Helsingør Skakklub) 1179166326,510
30 Danmark 249. Jens Emborg (Skakforeningen Øbro) 16831618333,59
31 Norge 271. Aschmirthan Sivaranjan (Nordstrand Sjakklubb Ungdom) 0158333210,75
32 Danmark 268. Bernhard W. Sørensen (Hillerød Skakklub) 15201591331,57,5
33 Danmark 278. Martin Mandrup Hansen (Blindes Skakklub) 143715373318,5
34 Danmark 279. Jens Evald Larsen (Enkeltmedlem) 12221533329,55,5
35 Danmark 281. Thomas Thybo (Skive Skakklub) 146915123287,75
36 Norge 261. Øyvind Mørkedal (Bergens Schakklub) 01628328,75
37 Danmark 280. Albert Lyng Petersen (Allerød Skakklub) 13611533276
38 Sverige 250. Seifo Agovic (Helsingborgs ASK) 016781212,5
39 Danmark 275. Hans Askov Jensen (Espergærde Skakklub) 14651574180
40 Danmark 262. Jens Gade (Amager Skakforening) 14681623161,5
1000 - 1500
Pl.Politiken CupRatingELOPoMiBuSoBer
1 Norge 289. Martin Saltvedt (Stavanger Sjakklubb) 1439034,518,75
2 Norge 292. Ola Torstein Endresen (Moss Schakklubb) 01399435,516,5
3 Norge 299. Eirik André Moltu (Sarpsborg Sjakklubb) 12510434,515
4 Norge 297. Henrik Gabrielsen Tallaksen (Stavanger Sjakklubb) 1293037,512,5
5 Norge 301. Sigurd Kjelsbøl Huse (Nordstrand Sjakklubb Ungdom) 112703615,25
6 Norge 293. André Z Nielsen (Alta Sjakklubbs ungdom) 1358032,511,25
7 Danmark 296. Kurt Videbæk (Enkeltmedlem) 1303031,512,5
8 Danmark 291. Daniel Larsen (Hillerød Skakklub) 1419024,57,75
9 Norge 308. Amalie Isabel Merkesvik (Bergens Schakklub) 100003347,5
10 Danmark 284. Erik Bremer (Blindes Skakklub) 12591493330,59,5
11 Norge 286. Kimiya Sajjadi (Oslo Schakselskap) 01485329,57,25
12 Norge 302. Erik Løveid (Oslo Schakselskap) 108503288,75
13 Norge 294. Mats Nærheim (Smeaheia og Sandved sjakklubb) 01315326,57,5
14 Norge 306. Maria Greibrokk (Alta Sjakklubb) 100003266,25
15 Danmark 295. Jan Thybo (Morsø Skakklub) 1079130330,56,25
16 Norge 305. Aleksander Flæsen (Stavanger SKU) 1000029,57,25
17 Sverige 290. Mats Karlsson (HSS) 1430028,53,25
18 Tyskland 298. Jutta Hagedorn (SK Döhren) 128802810,5
19 Norge 300. Joakim Wollan (Narvik Sjakklubb) 11740277,5
20 Sverige 287. Hannu K. Edvardsson () 0147426,55,75
21 Danmark 285. Jacob Hein (Espergærde Skakklub) 1427149125,55,75
22 Danmark 288. Bjørn Nielsen (Nørrebro Skakklub) 104014582274
23 Danmark 303. John Schjølin (Helsinge Skakklub) 10610224,51
24 Norge 307. Arne Kjelsbøl Huse (Nordstrand Sjakklubb Ungdom) 10000221,52
25 Norge 309. Linnea Garberg Tryggestad (Nordstrand Sjakklubb) 100002200,5
26 Norge 304. Håvard Iversen Bredeli (Narvik Sjakklubb) 10000233,25
 1000 - 1500    1501 - 1700    1701 - 1900    1901 - 2050    2051 - 2200    2201 - 2300   
 2301 - 2400   

Time = 0,188

Opdateret: 20-11-2017 18:24

DHTML Menu By Milonic JavaScript