Spillested

Konventum Helsingør
 Gl. Hellebækvej 70 
3000 Helsingør

Yderligere information her

Book værelse på Konventum 

Med sin unikke placering midt mellem skov og strand er spillestedet en attraktion
i sig selv! 

 

 

Runde information
Runde :

Runde / Round 1    Konferencesalen

BoardWhiteRes.Black
1.157.Danmark  Michael Agermose Jensen0-11.Ukraine GM Alexander Moiseenko
2.2.Ungarn GM Richárd Rapport1-0158.England  Tim Rogers
3.159.Danmark  Max Hansen0-13.Kina GM Xiangzhi Bu
4.4.Rusland GM Maxim Matlakov1-0160.Danmark  Morten Fredsgaard Rasmussen
5.161.Danmark  Morten Frank Jensen0-15.Frankrig GM Romain Édouard
6.6.Israel GM Maxim Rodshtein1-0162.Danmark  Casper Christensen
7.163.Tyskland  Lars Hinrichs0-17.England GM Gawain C B Jones
8.8.Indien GM Parimarjan Negi1-0164.Danmark  Claus Molin
9.165.Finland  Ari Möttönen0-19.Rusland GM Evgeny Romanov
10.10.Tyskland GM Georg Meier1-0166.Sverige  Hans Svedberg
11.167.Norge  Kjell Børre Grebstad0-111.Holland GM Jan H. Timman

Runde / Round 1    Øresundssalen

BoardWhiteRes.Black
12.12.USA GM Alejandro Ramirez1-0168.Sverige  Ulf Karlsson
13.169.Danmark  Kim R. Thomsen0-113.Sverige GM Tiger Hillarp Persson
14.14.Frankrig GM Jean Pierre Le Roux1-0170.Danmark  Michael R. W. Olsen
15.171.Sverige  Sven Rosell0-115.Frankrig GM Matthieu Cornette
16.16.Kina GM Rui Gao1-0172.Sverige  Per Green
17.173.Danmark  Lars Garne Rasmussen0-117.Danmark GM Lars Schandorff
18.18.Danmark GM Allan Stig Rasmussen1-0174.Danmark  Ib Villy Nevado Jensen
19.175.Færøerne  Sigurd B. Justinussen0-119.Australien GM David Smerdon
20.20.Sverige GM Jonny Hector1-0176.Danmark  Dick Sørensen
21.177.Danmark  Søren Holm Jensen0-121.Sverige GM Daniel Semcesen
22.22.Tyskland IM Rasmus Svane1-0178.Danmark  Morten Davidsen Nielsen
23.179.Danmark FM Daniel Andersen0-123.Australien IM Moulthun Ly
24.24.Rusland GM Sergey Beshukov1-0180.Danmark  Filip Boe Olsen
25.181.Danmark  Peter Stuhr0-125.Danmark GM Jens Kristiansen
26.26.Danmark IM Jens Ove Fries Nielsen1-0182.Danmark CM Lars Hyldkrog
27.183.Danmark  Jens Henrichsen0-127.Norge IM Aryan Tari
28.28.Danmark GM Carsten Høi+--184.Norge  Henrik Storesund
29.185.Danmark  Bjarke Hautop Kristensen0-129.England IM Jovanka Houska
30.30.Frankrig IM Kevin Roser1-0186.Danmark  William Hørup Philipsen
31.187.Sverige  Thorbjörn Andersson0-131.Litauen WGM Deimante Daulyte
32.32.Australien FM Junta Ikeda1-0188.Holland  Sietske Greeuw
33.189.Færøerne  Hjalti Toftum Jógvansson0-133.Tyskland IM Dr. Erik Zude
34.34.Danmark FM Jacob Carstensen1-0190.Danmark  Kurt Thomsen
35.191.Sverige  Lars Åström0-135.Tyskland FM Jan-Christian Schröder

Runde / Round 1    B21

BoardWhiteRes.Black
36.36.USA WGM Tatev Abrahamyan1-0192.Island  Eirikur K. Björnsson
37.193.Tyskland  Joerg Mehringer0-137.Tyskland FM Benedikt Muschik
38.38.Norge  Johan Salomon1-0194.Sverige  Aditya Subramanian
39.195.Norge  Bjørn Aage Christenson0-139.Danmark FM Tom Petri Petersen
40.40.Australien FM Anton Smirnov1-0196.Danmark  Lasse Henningsen
41.197.Danmark  Søren Jensen0-141.Danmark FM Jakob Aabling-Thomsen
42.42.Danmark FM Nikolaj Palm1-0198.Danmark  Christian C. Strachan
43.199.Sverige  Sven Degerfeldt0-143.Tyskland IM Christian Koepke
44.44.Færøerne IM John Arni Nilssen0-1200.Norge  Andreas Garberg Tryggestad
45.201.Norge  Lasse Eriksen Bjørn0-145.Danmark FM Bjørn Møller Ochsner
46.46.Danmark FM Martin Matthiesen1-0202.Danmark  Julius Mølvig
47.203.Danmark  Kai Gylling Nielsen0-147.Norge FM Anders Hobber
48.48.Danmark FM Niels Jørgen Fries Nielsen1-0204.Danmark  Erik Jarlnæs
49.205.Danmark  Verner Hansen0-149.Tyskland WGM Elena Levushkina
50.50.Tyskland FM Fabian Englert1-0206.Norge  Nimon Hoti
51.207.Danmark  Arne Møller0-151.Tyskland FM Stephan Buchal
52.52.Norge IM Petter Haugli1-0208.Sverige  Mikael Helin
53.209.Danmark  Johan Hardlei½-½53.Danmark FM Mogens Moe

Runde / Round 1    B24

BoardWhiteRes.Black
54.54.USA IM Vladimir Prosviriakov--+210.Sverige  Jörgen Alfven
55.211.Danmark  Flemming Skjoldager0-155.Norge FM Petter Fossan
56.56.Danmark FM Lars Aaes Nielsen1-0212.Danmark  Jens Mott
57.213.Norge  Sigmund Lunde0-157.Danmark  Alexander Rosenkilde
58.58.Tyskland  Dr. Axel Neffe1-0214.Norge  Eivind Olav Risting
59.215.Sverige  Tomas Olsson0-159.Tjekkiet WIM Tereza Olsarova
60.60.Frankrig  Louis Thibault1-0216.Norge  Bjarne Undheim
61.217.Sverige  Leif Bohman0-161.Danmark FM Jesper Lauridsen
62.62.Danmark FM Johnni Veng1-0218.Norge  Roar Lindblom
63.219.Norge  Dag Andersen0-163.Danmark  Dara Akdag
64.64.Danmark  Jesper Schultz-Pedersen½-½220.Danmark  Morten Rasmussen
65.221.Sverige  Patrik Liedbeck0-165.Sverige  Tom Rydström
66.66.Danmark  Sandi Stojanovski1-0222.Sverige  Martin Tretvold
67.223.Sverige  Eric Nordin0-167.Danmark  Jan Nordenbæk Pedersen
68.68.Danmark  Martin Haubro1-0224.Sverige  Peter Mozelius
69.225.Norge  Guttorm Andersen0-169.Tyskland FM Matthias Bach
70.70.Danmark WIM Nina Høiberg1-0226.Danmark  Dennis L. Rose
71.227.Norge  Jussi Dyrnes0-171.Sverige WIM Inna Agrest

Runde / Round 1    B22

BoardWhiteRes.Black
72.282.Danmark  Per Jacobsen0-1125.Danmark  Jan T. Kaya-Mortensen
73.124.Finland  Eero Wilen1-0281.Danmark  Bernhard W Sørensen
74.72.Sverige  Christopher Krantz1-0228.Danmark  Johan Ravnborg Holmström
75.229.Danmark  Preben R. Larsen0-173.Danmark FM Poul Rewitz
76.74.Danmark  Dennis Jørgensen1-0230.Danmark  Kristian Pade Frederiksen
77.231.Danmark  Henning Rasmussen0-175.Danmark  Peter Thorsbro

Runde / Round 1    B33

BoardWhiteRes.Black
78.76.Rusland  Ruslan Tleptsok1-0232.Tyskland  Frederik Svane
79.233.Danmark  Finn Stuhr0-177.Norge  Pål Røyset
80.78.Australien FM Manuel Weeks1-0234.Sverige  Carl-Johan Arbeus
81.235.Sverige  Ola Westerlund0-179.Sverige  Mladen Gajic
82.80.Danmark  Jacob Høyer1-0236.Danmark  Alexander Torp Jørgensen
83.237.Tyskland  Nicolas Ulberth0-181.Danmark  Christian Altenburg Eriksson
84.82.Schweiz  Matthias Thaler1-0238.Danmark  Steve Dahl
85.239.Danmark  Jens Holm Nielsen0-183.Tyskland FM Hendrik Seegers
86.84.Sverige  Ambjörn Alle1-0240.Norge  Tommy Hansen
87.241.Danmark  Torsten Sundgaard Christiansen0-185.Sverige  Lennart Evertsson
88.86.Danmark  Mogens Thuesen1-0242.Sverige  Sigurd Madison
89.243.Danmark  Niels Møller Rendlev0-187.Schweiz  Martin Leutwyler
90.88.Danmark  Jacob Abildlund Brorsen1-0244.Sverige  Anders Paulsson
91.245.Danmark  Nicolai Kistrup0-189.Sverige  Jens Riis

Runde / Round 1    B38

BoardWhiteRes.Black
92.90.Danmark  Martin Percivaldi1-0246.Færøerne  Brandur Højgaard
93.247.Norge  Martin Saltvedt0-191.Iran WFM Dorsa Derakhshani
94.92.USA CM Nolan Hendrickson 1-0248.Sverige  Daniel Johansson
95.249.Danmark  Claus Andersen0-193.Danmark CM Henrik Mølvig
96.94.England WIM Sabrina Chevannes1-0250.Finland  Timo Akkanen
97.251.Danmark  Palle Nielsen½-½95.Norge  Jon Fredrik Rørvik
98.96.Danmark  Jesper Søndergaard Thybo1-0252.Norge  Henrik Tallaksen
99.253.Danmark  Carl Aage Pedersen0-197.Norge  Arne Hagesaether
100.98.Danmark  Morten Andersen1-0254.Danmark  Horst Hubert Schmidt
101.255.Danmark  Ole Foss Hansen0-199.Danmark  Martin Lee Lauritsen
102.100.Sverige  Mattis Olofsson-Dolk1-0256.Norge  Steinar Leite
103.257.Schweiz  Alexandre Neu½-½101.Danmark  Niels Skou
104.102.Danmark  Thomas Christensen1-0259.Danmark  Michael Mæchel
105.260.Danmark  Leo Kristen Roland Nielsen0-1103.Norge  Johannes Haug

Runde / Round 1    B39

BoardWhiteRes.Black
106.142.Sverige  Hans Frisk1-0299.Danmark  Erik Bremer

Runde / Round 1    B42

BoardWhiteRes.Black
107.104.Danmark  Jørgen Løvgren Nielsen1-0261.Sverige  Anders Hansen
108.262.Danmark  Benno Ørvad Markussen0-1105.Danmark  Henrik Bolding Pedersen
109.106.Danmark  Rune Egede Andersen1-0263.England  Cosima Keen
110.264.Norge  Kristoffer Bråtveit 0-1107.England  Chris Beckett
111.108.Sverige  Torbjörn Ivarsson1-0265.Norge  Øyvind Mørkedal
112.266.Danmark  Leif Egholm0-1109.Danmark  Per Skjoldager
113.110.Tyskland  Peter Klings1-0267.Norge  Andreas Fossan
114.268.Danmark  Lars Peter M. Johannessen0-1111.Sverige  Ralph Halleröd

Runde / Round 1    B44

BoardWhiteRes.Black
115.112.Danmark  Peter Birk Petersen1-0269.Danmark  Fadhal Zyde
116.270.Sverige  Carl-Axel Nilsson0-1113.Tyskland  Jan Hinrichs
117.114.Tyskland  Stefan Inhoven1-0271.Danmark  Hans Haagen Larsen
118.272.Sverige  Robert Hedlerfog0-1115.Danmark  Claus Rossen
119.116.Danmark FM Jørgen Hvenekilde1-0273.Norge  Benjamin Fossan
120.274.Norge  Tor Fredrik Kaasen½-½117.Danmark FM Eric Brøndum
121.118.Danmark  Lars Laustsen1-0275.Norge  Sigurd Kjelsbøl Huse
122.276.Danmark  Henri Tolba0-1119.Danmark  Claes Løfgren
123.120.Danmark  Iver Poulsen1-0277.Schweiz  Grace Biasi
124.278.Danmark  Niels Jørgen Christiansen0-1121.Danmark  Rasmus Thøgersen
125.122.Sverige  Tomas Carnstam1-0279.Danmark  Ellen Fredericia Nilssen
126.280.Norge  Thorolf Hagen0-1123.Italien  Giovanni Collareta
127.126.Danmark  Sune Kovshøj1-0283.Norge  Jarani Suntharalingam
128.284.Danmark  Jan Petersen0-1127.Sverige  Simon Marder

Runde / Round 1    B45

BoardWhiteRes.Black
129.128.Schweiz  Anton Thaler1-0285.Norge  Kazim Yilmaz
130.286.Danmark  Frode Merkesvik0-1129.Norge  Eivind X Djurhuus
131.130.Danmark  Jan Mose Nielsen1-0287.Norge  Caroline Beer Jacobsen
132.288.Sverige  Anders Svensson0-1131.Danmark  Mikael Skjoldager
133.132.Frankrig  Yacine Boukhris-Ferré1-0289.Danmark  Thomas Søndergaard Thybo
134.290.Island  Lárus H. Bjarnason0-1133.Norge  Lars Eckhardt
135.134.Norge  Stian Leo Johansen--+291.Norge  Bjørn Robertsen
136.292.Danmark  Leo Starup0-1135.Danmark  Klaus Nielsen

Runde / Round 1    B46

BoardWhiteRes.Black
137.136.Sverige  Arne Meurman1-0293.Danmark  Peter Langer
138.294.Bolivia  Walter Gonzalo Quiroga0-1137.Sverige  Kristian Eriksson
139.138.Danmark  Thore N. Jensen1-0295.Danmark  Hans Henrik Hviid
140.296.Danmark  Aase Morling0-1139.Norge  Sondre Merkesvik
141.140.Norge  Gunnar Stray1-0297.Norge  Kimiya Sajjadi
142.298.Norge  Mads Wollan Myhre½-½141.Sverige  Per-Erik Franzen

Runde / Round 1    B47

BoardWhiteRes.Black
143.300.Norge  Amalie Isabel Merkesvik0-1143.Danmark  Jan Rimer
144.144.Holland  Rein Brouwer1-0301.Norge  Erik Løveid
145.302.Sverige  Hannu K. Edvardsson0-1145.Tyskland  Andreas Kötz
146.146.Danmark  Jacob Pallesen1-0303.Danmark  Bjørn Nielsen
147.304.Danmark  Jan Thybo0-1147.Danmark  Mikkel Manosri Jacobsen
148.148.Norge  Vidar Taksrud1-0305.Norge  Henrik Øieroset
149.306.Danmark  John Schjølin0-1149.Norge  Kjell Håkon Lien
150.150.Danmark  Ib Skovgaard1-0307.Tyskland  Minna Svane
151.308.Norge  Sverre Ravndal Skjølingstad0-1151.Danmark  Michael Tandrup
152.152.Tyskland  Andreas Schmied1-0309.Tyskland  Kurt Hinrichs

Runde / Round 1    B35

BoardWhiteRes.Black
153.310.Norge  Arne Kjelsbøl Huse0-1153.Holland  Bart Stam
154.154.Danmark  Flemming Preuss1-0311.Tyskland  Freja Svane
155.312.Norge  Linnea Garberg Tryggestad0-1155.USA  Paul Fricano

Runde / Round 1    B36

BoardWhiteRes.Black
156.156.Norge  Fredrik Beer Jacobsen1-0313.Norge  Tom A. Zakariassen

DHTML Menu By Milonic JavaScript