Externe links

Lars Grahn blog
NetAvisen (norsk)
SchackSnack
Foelg partierne live paa din android smartphone: Live Chess App

Spillested

Konventum Helsingør
 Gl. Hellebækvej 70 
3000 Helsingør

 

Med sin unikke placering midt mellem skov og strand er spillestedet en attraktion
i sig selv! 
 

Priserne i 2012 bliver:

Enkeltværelse inkl.
 Morgen Buffet 640 kr.
Enkeltværelse med
fuld pension 970 kr.

2 sengs værelse inkl.
Morgenbuffet 820 kr.
2 sengsværelse med
fuld pension 1460 kr.

Gå til online booking her.

Links til spillere og omtale

02-08-2012 12:33
Politiken Cup bliver omtalt på en række hjemmesider rundt omkring 
Et par eksempler:
Lars Grahns blog: www.larsgrahn.blogspot.dk 
Bergens Schakklub: www.bergensjakk.no 
Hillerød Skakklub: www.hillerodskakklub.dk
Præstø Skakklub: www.p-skakklub.dk
Taastrup Skakforening: www.taastrupskakforening.dk
Skanderborg Skakklub: www.skanderborgskakklub.dk 
Chess News i Rusland: www.chess-news.ru 
Skakdommerens blog: www.frederikssundskakklub.blogspot.dk
Fyns Skak Union: www.fsu-skak.dk
Aalborg Skakforening: www.aalborgskakforening.dk
 
Flere af de deltagende spillere har deres egen hjemmeside:
Alina l'Ami: www.alinalami.com
Ivan Salgado Lopez: www.ivansalgado.net 
Jasmin Bejtovic: www.bejtovic.blogspot.dk 
Allan Stig Rasmussen:  www.allanstig.dk 
 
Støder man på en omtale af Politiken Cup på nettet, så send gerne en mail til presse@politikencup.dk 

Online betaling

Betal indskuddet online

Betaling

Sponsorer










DHTML Menu By Milonic JavaScript