Nyheder | Politiken Cup | B-Gruppe | Blitz | Simultan | Børne Cup | Live
Spillested

Lo-Skolen Helsingør
Gl. Hellebækvej 70
3000 Helsingør


Med sin unikke placering midt mellem skov og strand er spillestedet en attraktion i sig selv! 
Læs mere 
Se Billeder

Book Værelse

Simultan

På de 3 "fri aftener" arrangeres 3 Simultan forestillinger.

Startidspunkt : 20:00:

Indskud: 50,- DKK, Bemærk: Billetter skal være afhentet og betalt senest kl. 18.30 i stævnekontoret på spilledagen.

For alle simultan forestillingerne gælder det at der spilles på 25 brætter, nogle af disse brætter er reserveret til KSU, de resterende kan købes for en pris af 50,- DKK.

Dato Simultan spiller Ledige pladser
Mandag. 21 Juli GM Boris Savchenko 0
Onsdag. 23 Juli GM Artur Kogan 0
Torsdag 24 Juli GM Lars Schandorf 0
Tilmelding
Navn
Email
Klub
Fødsels dato  (dd-mm-yyyy)
Land
Simultan
Tilmeldte
NavnKlubLand
21 Juli/July, GM Boris Savchenko
1Niels ArupDanmark
2Henry Schnurre
3Lars Christensen
4Monika Haubro
5Flemming Wilsdal
6Odd Martin Guttelsrud
7Carsten Strarup
8Flemming Bo Larsen
9jesper Kallesen
10Peter Tjørnsted
11Michael Bork
12Michael Tandrup
13Per Stenstrup
14Palle Skov
15Thorolf Hagen
16Morten S Storgård
17Brian FeldborgVestegens SkakklubDanmark
18leif HahnDanmark
19Jacob GlibstrupDanmark
20Michael TandrupDanmark
21Thorolf HagenDanmark
22Henry SchnurreDanmark
23Bjarne LindenskovDanmark
24Jathavan SuntharalingamOSS, NorgeNorge
23 Juli/July, GM Artur Kogan
25Jathavan SuntharalingamOSS, NorgeNorge
26Lorenz KopanskiHSK Post HannoverGermany
27Anthony PetkidisHSK Post HannoverGermany
28Asbjørn HjørnevikSandnesNorge
29Simon BaraneSandnesNorge
30Henrik HolmHillerødDanmark
31Jacob Woge
32Monika Haubro
33Niels Arup
34Lars Christensen
35Dennis Madsen
36Flemming Wilsdal
37Odd Martin Guttelsrud
38Carsten Strarup
39Flemming Bo Larsen
40Jesper Kallesen
41Jesper Kallesen
42Henry Schnurre
43Sigfred Haubro
44Martin Haubro
45Martin Haubro
46Michael Tandrup
47Kristian Bjørnebo
48jacob Glibstrup
24 Juli/July, GM Lars Schandorff
49Dennis Madsen
50Lars Christensen
51jacob Glibstrup
52Odd Martin Guttelsrud
53Ole Emil FrisvoldBergensNorge
54Tor BotheimNorge
55Erik BotheimNorge
56Pål MolversenNorge
57Jathavan SuntharalingamOSS, NorgeNorge
58Erik AsmundGråstenDanmark
59Bjarne LindenskovDanmark
60Michael Tandrup
61Thorolf hagen
62Henry Schnurre
63Niels Arup
64Kim Larsen
65Ole Gjelstrup
66jacob GlibstrupDanmark
67Martin Haubro
68Valdemar Engmann
69Troels Christensen
70Hansjørgen ClausenGråstenDanmark
71Jørgen ClausenGråstenDanmark
72Michael MæchelDanmark


Indbydelse (PDF)
Partier
Tidsplan
Copyright © 2005-2016 Københavns Skak union. Kontakt : organiser@xtraconchessopen.dk - webmaster@xtraconchessopen.dk - kasserer@xtraconchessopen.dk

DHTML Menu By Milonic JavaScript

Brugskunst