4. række, junior12345PoMPPl
1
2
2
3
3
4
5
1
6
1272
2
1
2
6
2
3
3
4
5
2
10½54
3
5
1
1
1
2
1
6
3
4
0
625
4
6
3
5
4
1
2
3
4
1581
5
3
3
4
0
6
3
1
3
2
2
1173
6
4
1
2
2
5
1
3
1
1
½
16
Der kan klikkes på rundenummer, resultat/dato og hold
Klik på lodtrækningsnummer for at få en printvenlig version

 
BMS 6
1Michael Alexandersen Poulsen
2Nicolai Kistrup
3Martin Jessen
4Holger Danielsen
Amager 3
1 Julie Larsen
2 Jacob Rudloff
3 Simon Jehn
4Daniel Isbrand
Taastrup 4
1Magnus Bernskov
2Victor Birk Wandahl
3Sigurd Lumholdt Riber
4Peter Langgard Pedersen
ØBRO 4
1Gabriel Gyaljen
2Samuel May
3Noah Saugmann
4Jacob Wielandt Jensen
 
Brønshøj 5
1 Mikael Staugaard Meiling
2William Kronbæk
3Hans Jørgen Hansen
4Andreas Skriver Olsen
Odysseus 4
1Alexander Fadhil
2Joachim Duschek
3Asger Wulf
4Thomas Brandt

Runde 1
8. november
BMS 62-2Amager 3
Michael Alexandersen Poulsen0-1 Julie Larsen
Nicolai Kistrup0-1 Jacob Rudloff
Holger Danielsen1-0 Simon Jehn
Daniel Lamberth 1-0Janus Lindegaard Christiansen
11. november
Brønshøj 53-1Taastrup 4
Mikael Staugaard Meiling 0-1 Frederik Nielsen Zmylon
William Kronbæk1-0Magnus Bernskov
Hans Jørgen Hansen1-0Sigurd Lumholdt Riber
Andreas Skriver Olsen1-0Peter Langgard Pedersen
 
11. november
Odysseus 41-3ØBRO 4
Alexander Fadhil0-1Samuel May
Joachim Duschek0-1Emmet Smith
Asger Wulf0-1Jacob Wielandt Jensen
Thomas Brandt1-0Sanshiro Kræmmer
Runde 2
23. november
Amager 32-2Odysseus 4
Julie Larsen 0-1Alexander Fadhil
Jacob Rudloff 1-0Joachim Duschek
Simon Jehn 1-0Asger Wulf
Daniel Isbrand0-1Thomas Brandt
 
25. november
Taastrup 41-3BMS 6
Magnus Bernskov0-1Michael Alexandersen Poulsen
Victor Birk Wandahl1-0Nicolai Kistrup
Sigurd Lumholdt Riber0-1Martin Jessen
Peter Langgard Pedersen0-1Holger Danielsen
22. november
ØBRO 44-0Brønshøj 5
Gabriel Gyaljen1-0 Mikael Staugaard Meiling
Samuel May1-0William Kronbæk
Emmet Smith1-0Hans Jørgen Hansen
Michael Rosborg Germer1-0Louis Bjerrum Christiansen
Runde 3
17. januar
BMS 62½-1½ØBRO 4
Nicolai Kistrup1-0Gabriel Gyaljen
Thomas Hjort Engstrøm½-½Samuel May
Martin Jessen0-1Emmet Smith
Holger Danielsen1-0Michael Rosborg Germer
18. januar
Amager 33-1Taastrup 4
Jacob Rudloff 0-1Magnus Bernskov
Simon Jehn 1-0Peter Langgard Pedersen
Daniel Isbrand1-0Tomt bræt
Janus Lindegaard Christiansen1-0Tomt bræt
 
20. januar
Odysseus 41-3Brønshøj 5
Joachim Duschek0-1 Mikael Staugaard Meiling
Asger Wulf0-1William Kronbæk
Thomas Brandt0-1Hans Jørgen Hansen
Charlotte Helsen Neerdal1-0Andreas Skriver Olsen
Runde 4
3. februar
Taastrup 43-1Odysseus 4
Magnus Bernskov1-0Alexander Fadhil
Sigurd Lumholdt Riber1-0Joachim Duschek
Thomas Christensen0-1Asger Wulf
Anders Olsen1-0William Liu
 
31. januar
ØBRO 42½-1½Amager 3
Gabriel Gyaljen½-½ Kim Larsen
Samuel May0-1 Julie Larsen
Emmet Smith1-0 Jacob Rudloff
Michael Rosborg Germer1-0 Simon Jehn
3. februar
Brønshøj 53-1BMS 6
Mikael Staugaard Meiling 0-1Nicolai Kistrup
William Kronbæk1-0Holger Danielsen
Hans Jørgen Hansen1-0 Daniel Lamberth
Andreas Skriver Olsen1-0Torbjørn Freiberg
Runde 5
21. februar
BMS 63½-0½Odysseus 4
Michael Alexandersen Poulsen1-0Alexander Fadhil
Nicolai Kistrup½-½Joachim Duschek
Thomas Hjort Engstrøm1-0Asger Wulf
Holger Danielsen1-0Thomas Brandt
22. februar
Amager 32-2Brønshøj 5
Julie Larsen 1-0William Kronbæk
Jacob Rudloff 0-1Hans Jørgen Hansen
Simon Jehn 1-0Andreas Skriver Olsen
Janus Lindegaard Christiansen0-1Louis Bjerrum Christiansen
 
24. februar
Taastrup 40-4ØBRO 4
Sigurd Lumholdt Riber0-1Gabriel Gyaljen
Peter Langgard Pedersen0-1Samuel May
William Jappe Seim0-1Emmet Smith
Tomt bræt0-1Michael Rosborg Germer

Copyright © 2005-2006 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk