Der kan klikkes på rundenummer, resultat/dato og hold
Klik på lodtrækningsnummer for at få en printvenlig version

 
Damhus Skakklub 2
1 Jørgen H. G. Hansen
2 Nikolaj Benjamin O"hayv
3 Peter Rank
4 Niels Møller Rendlev
5 Tommy Lundsteen
6 Knud Erik Helleshøj
7Leif Sørensen
8 Bjørn Enemark
AS04 3
1 Jan Torp Nielsen
2Morten Ree
3 Asger S. Jeppesen
4Kim Andersen
5 Henrik Andersson
6 Jacob Steen Printzlau
7Aage Niels Christensen
8 Erik Møllmann
Brøndby 1
1 Jacob Nielsen
2Palle Bent Andersen
3 H. J. Nielsen
4Johnny Borup
5 Michael Skelbæk
6Petruli Petrovski
7 Johnny Johannesen
8 Henning Holst
BMS 4
1 Jørgen Carstensen
2Mikkel Andreassen
3William Hørup Philipsen
4 Henning Tornhøj Christensen
5 Anders Otto Larsen
6 Michael Andersen
7 Jørgen Vilhelmsen
8Jens Nielsen
 
Ishøj 1
1 Per Simonsen
2Kim Palmus
3 Eskild Christoffersen
4 Jens Feldskov
5Kim Jørgensen
6 Johny Magnussen
7 Niels Munch
8 Flemming Rasmussen
Lyngby-Virum 2
1Frank Iversen
2 Hans Raahauge
3 Thomas Nygren Hansen
4Hans Glavind Rasmussen
5Lars Østergaard Kristensen
6Thomas Madsen
7Anker Boldt
8 Sebastian Lavallé
Tårnby 2
1 Elof Joost Thorgrimson
2 Bjarne Mielow
3 Erling Jørgensen
4 Svend Arnkilde
5 Morten Jørgensen
6 Niels Chr. Jørgensen
7 Karlo Havmand
8 Børge Hansen
Borgen 1
1Peter Gallmayer
2Jacob Pallesen
3Per Würtz Jacobsen
4Kjeld Hansen
5 Henrik Dyrby Mogensen
6 Preben Andersen
7Dennis Christensen
8 Bjarne Steen Larsen

Runde 1
9. november
Damhus Skakklub 25½-2½AS04 3
Jørgen H. G. Hansen 0-1 Jan Torp Nielsen
Nikolaj Benjamin O"hayv 1-0Morten Ree
Niels Møller Rendlev 0-1Kim Andersen
Tommy Lundsteen 1-0Arnau Oliver Gonzales
Knud Erik Helleshøj 1-0 Henrik Andersson
Leif Sørensen1-0 Jacob Steen Printzlau
Bjørn Enemark ½-½Aage Niels Christensen
Ernst Mader Hansen 1-0 Erik Møllmann
10. november
Lyngby-Virum 23-5BMS 4
Frank Iversen0-1 Jørgen Carstensen
Hans Raahauge 1-0Mikkel Andreassen
Thomas Nygren Hansen 0-1William Hørup Philipsen
Hans Glavind Rasmussen1-0 Henning Tornhøj Christensen
Lars Østergaard Kristensen0-1 Anders Otto Larsen
Thomas Madsen0-1 Michael Andersen
Anker Boldt0-1 Jørgen Vilhelmsen
Sebastian Lavallé1-0Jens Nielsen
 
8. november
Tårnby 22-6Brøndby 1
Elof Joost Thorgrimson ½-½ Jacob Nielsen
Bjarne Mielow 0-1Palle Bent Andersen
Erling Jørgensen 0-1 H. J. Nielsen
Svend Arnkilde 0-1Johnny Borup
Bjarne Mathiesen0-1 Michael Skelbæk
Morten Jørgensen 1-0 Johnny Johannesen
Niels Chr. Jørgensen ½-½ Henning Holst
Karlo Havmand 0-1 Flemming Dyremose
9. november
Borgen 18-0Ishøj 1
Peter Gallmayer1-0 Per Simonsen
Jacob Pallesen1-0 Eskild Christoffersen
Per Würtz Jacobsen1-0 Jens Feldskov
Kjeld Hansen1-0 Arne Rasmussen
Henrik Dyrby Mogensen 1-0Kim Jørgensen
Preben Andersen 1-0 Mogens Eriksen
Dennis Christensen1-0 Johny Magnussen
Henrik Lindballe 1-0 Niels Munch
Runde 2
22. november
AS04 33-5Borgen 1
Jan Torp Nielsen 0-1Peter Gallmayer
Morten Ree0-1Jacob Pallesen
Kim Andersen½-½Per Würtz Jacobsen
Arnau Oliver Gonzales0-1Kjeld Hansen
Henrik Andersson ½-½ Henrik Dyrby Mogensen
Jacob Steen Printzlau ½-½ Preben Andersen
Aage Niels Christensen½-½Dennis Christensen
Erik Møllmann 1-0Leif Haugaard Jensen
22. november
Brøndby 16-2Damhus Skakklub 2
Henning Skov 1-0 Jørgen H. G. Hansen
Jacob Nielsen 1-0 Nikolaj Benjamin O"hayv
Palle Bent Andersen1-0 Peter Rank
H. J. Nielsen 0-1 Niels Møller Rendlev
Johnny Borup1-0 Tommy Lundsteen
Michael Skelbæk 1-0 Knud Erik Helleshøj
Johnny Johannesen 0-1Leif Sørensen
Henning Holst 1-0 Bjørn Enemark
 
23. november
BMS 45½-2½Tårnby 2
Jørgen Carstensen ½-½ Elof Joost Thorgrimson
Mikkel Andreassen1-0 Bjarne Mielow
William Hørup Philipsen1-0 Erling Jørgensen
Henning Tornhøj Christensen ½-½ Svend Arnkilde
Anders Otto Larsen 1-0 Morten Jørgensen
Michael Andersen ½-½ Niels Chr. Jørgensen
Jørgen Vilhelmsen 1-0 Karlo Havmand
Jens Nielsen0-1 Børge Hansen
22. november
Ishøj 13-5Lyngby-Virum 2
Eskild Christoffersen½-½Frank Iversen
Jens Feldskov ½-½ Hans Raahauge
Kim Jørgensen0-1 Thomas Nygren Hansen
Mogens Eriksen0-1Hans Glavind Rasmussen
Johny Magnussen 1-0Lars Østergaard Kristensen
Niels Munch1-0Anker Boldt
Ole Mathiesen 0-1 Sebastian Lavallé
Flemming Rasmussen 0-1 John Hansen
Runde 3
7. december
Damhus Skakklub 22-6BMS 4
Jørgen H. G. Hansen 0-1 Jørgen Carstensen
Nikolaj Benjamin O"hayv 1-0Mikkel Andreassen
Johnny Smidt0-1 Siv Haubro
Tommy Lundsteen 0-1William Hørup Philipsen
Knud Erik Helleshøj ½-½ Henning Tornhøj Christensen
Leif Sørensen0-1 Anders Otto Larsen
Bjørn Enemark ½-½ Michael Andersen
Ejvind Funch Carlsen0-1 Jørgen Vilhelmsen
6. december
AS04 34-4Brøndby 1
Anders Vælds0-1 Jacob Nielsen
Jan Torp Nielsen ½-½Palle Bent Andersen
Morten Ree½-½ H. J. Nielsen
Kim Andersen1-0Johnny Borup
Henrik Andersson 1-0 Michael Skelbæk
Jacob Steen Printzlau 1-0 Johnny Johannesen
Aage Niels Christensen0-1 Flemming Dyremose
Erik Møllmann 0-1 Leif Marcussen
 
6. december
Tårnby 26-2Ishøj 1
Erling Jørgensen 1-0Kim Palmus
Per Larsen0-1 Eskild Christoffersen
Paul Nielsen ½-½ Jens Feldskov
Bjarne Mathiesen1-0 Mogens Eriksen
Svend Arnkilde ½-½ Niels Munch
Niels Chr. Jørgensen 1-0 Ole Mathiesen
Karlo Havmand 1-0 Flemming Rasmussen
Børge Hansen 1-0Torsten Fliis
25. januar
Borgen 16-2Lyngby-Virum 2
Peter Gallmayer½-½Dennis Larsen
Jacob Pallesen1-0Frank Iversen
Peter Bang Knudsen1-0 Thomas Nygren Hansen
Kjeld Hansen1-0Hans Glavind Rasmussen
Henrik Dyrby Mogensen 1-0Lars Østergaard Kristensen
Preben Andersen 1-0Thomas Madsen
Anders Hagen ½-½Anker Boldt
Leif Haugaard Jensen 0-1 Sebastian Lavallé
Runde 4
17. januar
Brøndby 13-5Borgen 1
Henning Skov 0-1Peter Gallmayer
Jacob Nielsen ½-½Jacob Pallesen
Palle Bent Andersen0-1Per Würtz Jacobsen
H. J. Nielsen 0-1Kjeld Hansen
Johnny Borup0-1 Henrik Dyrby Mogensen
Johnny Johannesen ½-½ Preben Andersen
Henning Holst 1-0Dennis Christensen
Flemming Dyremose 1-0Leif Haugaard Jensen
18. januar
BMS 45-3AS04 3
Jørgen Carstensen 1-0 Jan Torp Nielsen
Mikkel Andreassen0-1Morten Ree
Siv Haubro 1-0 Asger S. Jeppesen
William Hørup Philipsen1-0Kim Andersen
Henning Tornhøj Christensen 0-1 Henrik Andersson
Anders Otto Larsen 1-0 Jacob Steen Printzlau
Jørgen Vilhelmsen 1-0Aage Niels Christensen
Jørgen Holst 0-1 Erik Møllmann
 
17. januar
Ishøj 13-5Damhus Skakklub 2
Per Simonsen1-0 Jørgen H. G. Hansen
Kim Palmus½-½ Nikolaj Benjamin O"hayv
Eskild Christoffersen0-1 Niels Møller Rendlev
Jens Feldskov 0-1 Tommy Lundsteen
Arne Rasmussen1-0 Knud Erik Helleshøj
Kim Jørgensen½-½Leif Sørensen
Johny Magnussen 0-1 Bjørn Enemark
Flemming Rasmussen 0-1 Ernst Mader Hansen
19. januar
Lyngby-Virum 25½-2½Tårnby 2
Frank Iversen0-1 Bjarne Mielow
Hans Raahauge 1-0 Erling Jørgensen
Thomas Nygren Hansen 1-0Bjarne Mathiesen
Hans Glavind Rasmussen½-½ Svend Arnkilde
Lars Østergaard Kristensen1-0 Morten Jørgensen
Thomas Madsen0-1 Niels Chr. Jørgensen
Anker Boldt1-0 Karlo Havmand
John Hansen 1-0 Børge Hansen
Runde 5
1. februar
Damhus Skakklub 24½-3½Lyngby-Virum 2
Jørgen H. G. Hansen 0-1Frank Iversen
Nikolaj Benjamin O"hayv ½-½ Hans Raahauge
Peter Rank 1-0 Thomas Nygren Hansen
Niels Møller Rendlev 1-0Hans Glavind Rasmussen
Tommy Lundsteen 1-0Lars Østergaard Kristensen
Knud Erik Helleshøj 0-1Thomas Madsen
Leif Sørensen1-0Anker Boldt
Bjørn Enemark 0-1 Sebastian Lavallé
31. januar
AS04 36-2Ishøj 1
Jan Torp Nielsen 1-0 Per Simonsen
Morten Ree1-0Kim Palmus
Asger S. Jeppesen ½-½ Eskild Christoffersen
Kim Andersen1-0 Jens Feldskov
Henrik Andersson ½-½ Arne Rasmussen
Jacob Steen Printzlau 1-0Kim Jørgensen
Aage Niels Christensen0-1 Mogens Eriksen
Erik Møllmann 1-0 Niels Munch
 
31. januar
Brøndby 14-4BMS 4
Jacob Nielsen 1-0 Jørgen Carstensen
Palle Bent Andersen½-½ Tom Krog Nielsen
Johnny Borup0-1 Siv Haubro
Michael Skelbæk 0-1William Hørup Philipsen
Johnny Johannesen ½-½ Anders Otto Larsen
Henning Holst ½-½ Michael Andersen
Flemming Dyremose 1-0 Jørgen Vilhelmsen
Jan-Ole Johannesen ½-½Jens Nielsen
1. februar
Borgen 15-3Tårnby 2
Peter Gallmayer1-0 Bjarne Mielow
Per Würtz Jacobsen1-0 Erling Jørgensen
Kjeld Hansen1-0Per Larsen
Henrik Dyrby Mogensen ½-½ Svend Arnkilde
Preben Andersen ½-½ Morten Jørgensen
Anders Hagen ½-½ Niels Chr. Jørgensen
Leif Haugaard Jensen ½-½ Karlo Havmand
Henrik Lindballe 0-1 Børge Hansen
Runde 6
22. februar
BMS 43-5Borgen 1
Jørgen Carstensen 0-1Peter Gallmayer
Mikkel Andreassen0-1Peter Bang Knudsen
William Hørup Philipsen1-0Per Würtz Jacobsen
Henning Tornhøj Christensen 1-0 Henrik Dyrby Mogensen
Anders Otto Larsen 0-1 Preben Andersen
Michael Andersen 0-1Leif Haugaard Jensen
Jørgen Vilhelmsen 0-1 Henrik Lindballe
Jens Nielsen1-0Tomt bræt
21. februar
Ishøj 11½-6½Brøndby 1
Kim Palmus0-1 Jacob Nielsen
Eskild Christoffersen½-½Palle Bent Andersen
Jens Feldskov 0-1 H. J. Nielsen
Arne Rasmussen0-1Johnny Borup
Kim Jørgensen0-1 Michael Skelbæk
Mogens Eriksen1-0 Johnny Johannesen
Johny Magnussen 0-1 Henning Holst
Flemming Rasmussen 0-1 Flemming Dyremose
 
23. februar
Lyngby-Virum 24½-3½AS04 3
Erik Elsborg 1-0 Henning Christensen
Frank Iversen0-1 Jan Torp Nielsen
Hans Raahauge 0-1Morten Ree
Thomas Nygren Hansen 0-1 Asger S. Jeppesen
Hans Glavind Rasmussen½-½Kim Andersen
Lars Østergaard Kristensen1-0 Henrik Andersson
Sebastian Lavallé1-0 Jacob Steen Printzlau
John Hansen 1-0 Jonbert Jensen
21. februar
Tårnby 23-5Damhus Skakklub 2
Erling Jørgensen 0-1 Bent Kølvig
Per Larsen0-1 Jørgen H. G. Hansen
Bjarne Mathiesen½-½ Peter Rank
Svend Arnkilde 1-0 Niels Møller Rendlev
Morten Jørgensen 1-0 Tommy Lundsteen
Niels Chr. Jørgensen 0-1 Knud Erik Helleshøj
Karlo Havmand 0-1Leif Sørensen
Børge Hansen ½-½ Bjørn Enemark
Runde 7
19. marts
Damhus Skakklub 21-7Borgen 1
Nikolaj Benjamin O"hayv 0-1Jacob Pallesen
Niels Møller Rendlev 0-1Peter Bang Knudsen
Tommy Lundsteen ½-½Per Würtz Jacobsen
Leif Sørensen0-1Kjeld Hansen
Franz Henriksen 0-1 Henrik Dyrby Mogensen
Henry Lund Jørgensen ½-½ Preben Andersen
Søren Hansen0-1Dennis Christensen
Bendt Breinholt0-1Leif Haugaard Jensen
19. marts
AS04 36½-1½Tårnby 2
Jan Torp Nielsen ½-½ Elof Joost Thorgrimson
Morten Ree1-0 Bjarne Mielow
Kim Andersen½-½ Erling Jørgensen
Hans Haagen Larsen1-0Per Larsen
Jacob Steen Printzlau ½-½Bjarne Mathiesen
Aage Niels Christensen1-0 Niels Chr. Jørgensen
Erik Møllmann 1-0 Karlo Havmand
Jonbert Jensen 1-0 Jens Peter Reus Christensen
 
19. marts
Brøndby 14½-3½Lyngby-Virum 2
Jacob Nielsen ½-½Mikkel Hyldkrog
Palle Bent Andersen1-0Frank Iversen
H. J. Nielsen 1-0 Hans Raahauge
Johnny Borup0-1 Thomas Nygren Hansen
Michael Skelbæk 0-1Hans Glavind Rasmussen
Johnny Johannesen ½-½Lars Østergaard Kristensen
Henning Holst ½-½ Sebastian Lavallé
Flemming Dyremose 1-0 John Hansen
19. marts
BMS 45½-2½Ishøj 1
Jørgen Carstensen 1-0 Per Simonsen
Mikkel Andreassen1-0Kim Palmus
William Hørup Philipsen0-1 Eskild Christoffersen
Anders Otto Larsen 1-0 Arne Rasmussen
Michael Andersen ½-½Kim Jørgensen
Jørgen Vilhelmsen 1-0 Mogens Eriksen
Jens Nielsen0-1 Niels Munch
Oliver Hellum1-0Torsten Fliis

Copyright © 2005-2006 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk