Der kan klikkes på rundenummer, resultat/dato og hold
Klik på lodtrækningsnummer for at få en printvenlig version

 
Gladsaxe 1
1 Kim Sørensen
2 Henning Lauritsen
3 Ole Kjølby Olsen
4Jan Flemming Jensen
5 Tommy Vedelfort
6 Mikael Dræger
7 Henrik Mortensen
8 Andrzej Marczyk
Perlen 1
1Velibor Jonovic
2Adnan Raljevic
3 Edib Abdagic
4 Rasim Busuladzic
5Milenko Zivkovic
6Dragan Kuljic
7Dragan Matovic
8 Midhat Demirovic
Frederiksberg 2
1 Torben Schøller Larsen
2 Francis Morini
3 Ole Schøller Larsen
4 Kim R. Thomsen
5 Arne Schøller Larsen
6 Erik Jarlnæs
7 Ahmed Kazic
8 Jørgen Schøller Larsen
Taastrup 2
1 Jan Mose Nielsen
2Dick Sørensen
3Kasper Foslund
4Ebbe Strøm
5 Mark Kirkebække
6Bent Dalberg
7 Peter Foslund
8Tom Jensen
 
Valby 1
1 Kurt Klifoth
2 Dennis Rej
3Peter Tjørnsted
4 Alex Mehr Hansen
5Thomas Bødker Lund
6 Erling Molbæk Christiansen
7 Steen Guldager Pedersen
8Knud Højgaard
Hvidovre 1
1 Børge Hjerrild Nielsen
2Esben Bruun
3 Svend Sejersen
4 Arne Walther Larsen
5Palle Halkier Jørgensen
6 Bent O. Pedersen
7Mohammad Zewain
8 Jørn Brandt
Herlev 2
1 Magnus Egholm
2 Kenneth Møller Nielsen
3Bo Rasmussen
4 Erling Kam
5Finn G Madsen
6Jan Qvistorff
7Søren Poulsen
8 Søren Bang
BMS 3
1 Jon Götz Capion
2Casper Christensen
3 Jørgen Tornhøj Christensen
4Jonathan Braüner
5Michael Vesterli
6 Poul Nørgård Munk
7 Torben Vang-Larsen
8Henrik Rasmussen

Runde 1
9. november
Gladsaxe 14-4Perlen 1
Per Steenstrup 1-0Velibor Jonovic
Henning Lauritsen 0-1Adnan Raljevic
Ole Kjølby Olsen 1-0 Edib Abdagic
Jan Flemming Jensen½-½ Rasim Busuladzic
Tommy Vedelfort 0-1Milenko Zivkovic
Mikael Dræger ½-½Dragan Kuljic
Henrik Mortensen 1-0Dragan Matovic
Mikkel Nicolaisen0-1 Midhat Demirovic
9. november
Hvidovre 12-6Taastrup 2
Børge Hjerrild Nielsen ½-½ Jan Mose Nielsen
Svend Sejersen 0-1Dick Sørensen
Arne Walther Larsen 0-1Kasper Foslund
Palle Halkier Jørgensen0-1Ebbe Strøm
Henning Jensen 1-0 Mark Kirkebække
Bent O. Pedersen 0-1Bent Dalberg
Mohammad Zewain½-½ Peter Foslund
Jørn Brandt 0-1Tom Jensen
 
8. november
Herlev 21½-6½Frederiksberg 2
Magnus Egholm ½-½ Torben Schøller Larsen
Kenneth Møller Nielsen 0-1 Francis Morini
Bo Rasmussen½-½ Ole Schøller Larsen
Erling Kam 0-1 Kim R. Thomsen
Finn G Madsen½-½ Arne Schøller Larsen
Jan Qvistorff0-1 Jørgen Schøller Larsen
Søren Poulsen0-1 Morten Agervig Helles
Søren Bang 0-1 Frank Dybdahl
9. november
BMS 35-3Valby 1
Sigfred Haubro 1-0 Kurt Klifoth
Jon Götz Capion ½-½Peter Tjørnsted
Jørgen Tornhøj Christensen ½-½ Alex Mehr Hansen
Jonathan Braüner0-1Thomas Bødker Lund
Michael Vesterli1-0 Erling Molbæk Christiansen
Poul Nørgård Munk ½-½ Steen Guldager Pedersen
Henrik Rasmussen1-0Knud Højgaard
Siv Haubro ½-½Kian Pedersen
Runde 2
25. november
Perlen 15-3BMS 3
Velibor Jonovic½-½ Jon Götz Capion
Adnan Raljevic1-0 Jørgen Tornhøj Christensen
Edib Abdagic 1-0Jonathan Braüner
Rasim Busuladzic 1-0Michael Vesterli
Milenko Zivkovic½-½ Poul Nørgård Munk
Dragan Kuljic1-0Henrik Rasmussen
Dragan Matovic0-1William Hørup Philipsen
Midhat Demirovic 0-1 Anders Otto Larsen
24. november
Frederiksberg 24½-3½Gladsaxe 1
Torben Schøller Larsen 1-0 Henning Lauritsen
Francis Morini 1-0 Ole Kjølby Olsen
Ole Schøller Larsen ½-½Jan Flemming Jensen
Kim R. Thomsen 1-0 Tommy Vedelfort
Arne Schøller Larsen 0-1 Mikael Dræger
Ahmed Kazic ½-½ Carl Aage Pedersen
Lars Foldager Pedersen ½-½ Andrzej Marczyk
Peter Køhler 0-1 Poul Erik Harders
 
25. november
Taastrup 26½-1½Herlev 2
Jan Mose Nielsen 1-0 Magnus Egholm
Dick Sørensen1-0 Kenneth Møller Nielsen
Kasper Foslund1-0 Erling Kam
Ebbe Strøm0-1Finn G Madsen
Mark Kirkebække 1-0Jan Qvistorff
Bent Dalberg½-½Søren Poulsen
Peter Foslund 1-0Frank Simonsen
Tom Jensen1-0 Frank Laursen
25. november
Valby 15-3Hvidovre 1
Kurt Klifoth ½-½ Børge Hjerrild Nielsen
Dennis Rej 1-0 Svend Sejersen
Peter Tjørnsted0-1 Arne Walther Larsen
Alex Mehr Hansen ½-½Palle Halkier Jørgensen
Thomas Bødker Lund1-0Benny Bengtsen
Erling Molbæk Christiansen 1-0Mohammad Zewain
Steen Guldager Pedersen 0-1 Jørn Brandt
Knud Højgaard1-0Arshak Ikilikian
Runde 3
7. december
Gladsaxe 12½-5½Taastrup 2
Henning Lauritsen ½-½Dick Sørensen
Ole Kjølby Olsen ½-½Kasper Foslund
Jan Flemming Jensen0-1 Mark Kirkebække
Tommy Vedelfort 1-0Bent Dalberg
Henrik Mortensen 0-1 Peter Foslund
Michael Olsen 0-1 Frederik Nielsen Zmylon
Andrzej Marczyk ½-½Peter Meldal
Poul Erik Harders 0-1Tom Jensen
9. december
Perlen 15-3Frederiksberg 2
Velibor Jonovic½-½ Ole Schøller Larsen
Adnan Raljevic1-0 Kim R. Thomsen
Edib Abdagic ½-½ Arne Schøller Larsen
Rasim Busuladzic 1-0 Ahmed Kazic
Milenko Zivkovic1-0 Jørgen Falkesgaard
Dragan Kuljic0-1 Dennis Lauge Rose
Dragan Matovic0-1 Erik Jon Thomsen
Midhat Demirovic 1-0 Frank Dybdahl
 
6. december
Herlev 21-7Valby 1
Magnus Egholm 0-1 Kurt Klifoth
Kenneth Møller Nielsen 0-1 Dennis Rej
Bo Rasmussen½-½Peter Tjørnsted
Erling Kam 0-1 Alex Mehr Hansen
Finn G Madsen0-1Thomas Bødker Lund
Jan Qvistorff0-1 Erling Molbæk Christiansen
Søren Poulsen0-1 Steen Guldager Pedersen
Søren Bang ½-½Knud Højgaard
7. december
BMS 34½-3½Hvidovre 1
Tom Krog Nielsen 0-1 Børge Hjerrild Nielsen
Jon Götz Capion 1-0 Svend Sejersen
Jørgen Tornhøj Christensen 1-0 Arne Walther Larsen
Jonathan Braüner½-½Palle Halkier Jørgensen
Michael Vesterli0-1 Bent O. Pedersen
Torben Vang-Larsen ½-½Benny Bengtsen
Henrik Rasmussen1-0Mohammad Zewain
Ruben Birch ½-½ Jørn Brandt
Runde 4
19. januar
Frederiksberg 23-5BMS 3
Francis Morini ½-½ Sigfred Haubro
Ole Schøller Larsen 0-1 Tom Krog Nielsen
Kim R. Thomsen 1-0 Jon Götz Capion
Arne Schøller Larsen 0-1Casper Christensen
Ahmed Kazic 0-1 Jørgen Tornhøj Christensen
Jørgen Schøller Larsen 0-1Jonathan Braüner
Lars Foldager Pedersen 1-0 Poul Nørgård Munk
Knud Larsen½-½Henrik Rasmussen
20. januar
Taastrup 23-5Perlen 1
Jan Mose Nielsen ½-½Velibor Jonovic
Dick Sørensen½-½Adnan Raljevic
Kasper Foslund0-1 Edib Abdagic
Mark Kirkebække 1-0Milenko Zivkovic
Bent Dalberg0-1Dragan Kuljic
Peter Foslund ½-½Dragan Matovic
Peter Meldal0-1 Midhat Demirovic
Tom Jensen½-½Hasib Imocanin
 
20. januar
Valby 15-3Gladsaxe 1
Kurt Klifoth ½-½ Per Steenstrup
Dennis Rej ½-½ Ole Kjølby Olsen
Alex Mehr Hansen 0-1Jan Flemming Jensen
Erling Molbæk Christiansen 0-1 Tommy Vedelfort
Steen Guldager Pedersen 1-0 Mikael Dræger
Knud Højgaard1-0 Henrik Mortensen
Henri Jensen 1-0 Andrzej Marczyk
Erling Nilsson 1-0Bo Damgård Sørensen
18. januar
Hvidovre 16½-1½Herlev 2
Børge Hjerrild Nielsen 1-0 Magnus Egholm
Svend Sejersen 1-0Lars Raahauge
Arne Walther Larsen 1-0 Kenneth Møller Nielsen
Palle Halkier Jørgensen½-½Bo Rasmussen
Henning Jensen 1-0 Erling Kam
Bent O. Pedersen 1-0Jan Qvistorff
Mohammad Zewain1-0Søren Poulsen
Jørn Brandt 0-1 Søren Bang
Runde 5
1. februar
Gladsaxe 14½-3½Hvidovre 1
Georg Jørgensen 0-1 Børge Hjerrild Nielsen
Per Steenstrup 1-0 Svend Sejersen
Ole Kjølby Olsen 0-1 Bent O. Pedersen
Jan Flemming Jensen1-0Benny Bengtsen
Tommy Vedelfort 1-0Mohammad Zewain
Mikael Dræger ½-½ Jørn Brandt
Henrik Mortensen ½-½ Bjørn Hemmingsen
Andrzej Marczyk ½-½Arshak Ikilikian
3. februar
Perlen 13½-4½Valby 1
Velibor Jonovic½-½ Kurt Klifoth
Adnan Raljevic1-0 Dennis Rej
Edib Abdagic ½-½Jan Bach
Rasim Busuladzic 0-1Peter Tjørnsted
Milenko Zivkovic1-0 Erling Molbæk Christiansen
Dragan Kuljic0-1 Steen Guldager Pedersen
Dragan Matovic½-½Knud Højgaard
Midhat Demirovic 0-1 Henrik Egede Rasmussen
 
2. februar
Frederiksberg 24½-3½Taastrup 2
Torben Schøller Larsen ½-½ Jan Mose Nielsen
Francis Morini 0-1Dick Sørensen
Ole Schøller Larsen 0-1Kasper Foslund
Arne Schøller Larsen 1-0 Mark Kirkebække
Ahmed Kazic ½-½Bent Dalberg
Jørgen Schøller Larsen 1-0 Peter Foslund
Lars Foldager Pedersen ½-½Tom Jensen
Morten Agervig Helles 1-0Flemming Wadtland
1. februar
BMS 35½-2½Herlev 2
Jon Götz Capion ½-½ Magnus Egholm
Casper Christensen1-0 Kenneth Møller Nielsen
Jørgen Tornhøj Christensen 0-1 Erling Kam
Jonathan Braüner0-1Jan Qvistorff
Michael Vesterli1-0Søren Poulsen
Poul Nørgård Munk 1-0 Søren Bang
Torben Vang-Larsen 1-0Frank Simonsen
Henrik Rasmussen1-0 Frank Laursen
Runde 6
24. februar
Taastrup 22-6BMS 3
Jan Mose Nielsen ½-½ Jon Götz Capion
Dick Sørensen½-½Casper Christensen
Kasper Foslund½-½ Jørgen Tornhøj Christensen
Mark Kirkebække 0-1Jonathan Braüner
Bent Dalberg0-1Michael Vesterli
Peter Foslund ½-½ Poul Nørgård Munk
Tom Jensen0-1 Torben Vang-Larsen
Flemming Wadtland0-1Henrik Rasmussen
24. februar
Valby 15½-2½Frederiksberg 2
Kurt Klifoth 1-0 Torben Schøller Larsen
Dennis Rej 1-0 Francis Morini
Peter Tjørnsted½-½ Ole Schøller Larsen
Alex Mehr Hansen 1-0 Kim R. Thomsen
Thomas Bødker Lund½-½ Arne Schøller Larsen
Erling Molbæk Christiansen ½-½ Erik Jarlnæs
Steen Guldager Pedersen 1-0 Ahmed Kazic
Knud Højgaard0-1 Jørgen Schøller Larsen
 
22. februar
Hvidovre 11½-6½Perlen 1
Børge Hjerrild Nielsen 1-0Velibor Jonovic
Svend Sejersen ½-½Adnan Raljevic
Palle Halkier Jørgensen0-1 Edib Abdagic
Bent O. Pedersen 0-1 Rasim Busuladzic
Jørn Brandt 0-1Milenko Zivkovic
Bjørn Hemmingsen 0-1Dragan Kuljic
Arshak Ikilikian0-1Petruli Petrovski
Børge Bengtsen 0-1Dragan Matovic
21. februar
Herlev 22½-5½Gladsaxe 1
Lars Raahauge0-1 Erik Poulsen
Kenneth Møller Nielsen 0-1 Ole Kjølby Olsen
Bo Rasmussen0-1Jan Flemming Jensen
Erling Kam 0-1 Tommy Vedelfort
Finn G Madsen1-0 Mikael Dræger
Jan Qvistorff0-1 Henrik Mortensen
Søren Poulsen½-½ Andrzej Marczyk
Søren Bang 1-0 Poul Erik Harders
Runde 7
19. marts
Gladsaxe 13½-4½BMS 3
Erik Poulsen 1-0 Tom Krog Nielsen
Ole Kjølby Olsen ½-½ Jon Götz Capion
Jan Flemming Jensen0-1 Jørgen Tornhøj Christensen
Tommy Vedelfort ½-½Michael Vesterli
Mikael Dræger ½-½ Poul Nørgård Munk
Henrik Mortensen 1-0 Torben Vang-Larsen
Andrzej Marczyk 0-1Henrik Rasmussen
Poul Erik Harders 0-1 Siv Haubro
19. marts
Perlen 16½-1½Herlev 2
Velibor Jonovic0-1Lars Raahauge
Adnan Raljevic1-0Svend Hansen
Edib Abdagic 1-0 Kenneth Møller Nielsen
Rasim Busuladzic 1-0Bo Rasmussen
Milenko Zivkovic1-0 Erling Kam
Dragan Kuljic½-½ Søren Bang
Petruli Petrovski1-0Frank Simonsen
Midhat Demirovic 1-0 Frank Laursen
 
19. marts
Frederiksberg 25-3Hvidovre 1
Torben Schøller Larsen 0-1 Børge Hjerrild Nielsen
Francis Morini 1-0 Svend Sejersen
Ole Schøller Larsen ½-½ Arne Walther Larsen
Kim R. Thomsen 1-0Palle Halkier Jørgensen
Arne Schøller Larsen 1-0 Henning Jensen
Erik Jarlnæs 1-0 Bent O. Pedersen
Jørgen Schøller Larsen 0-1Mohammad Zewain
Kjeld Andreasen½-½ Jørn Brandt
19. marts
Taastrup 21-7Valby 1
Dick Sørensen0-1 Kurt Klifoth
Kasper Foslund1-0Jan Bach
Mark Kirkebække 0-1Peter Tjørnsted
Bent Dalberg0-1Thomas Bødker Lund
Peter Foslund 0-1 Erling Molbæk Christiansen
Peter Meldal0-1 Steen Guldager Pedersen
Tom Jensen0-1Knud Højgaard
Flemming Wadtland0-1Mubariz Murtuzov

Copyright © 2005-2006 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk