Der kan klikkes på rundenummer, resultat/dato og hold
Klik på lodtrækningsnummer for at få en printvenlig version

 
Odysseus 2
1 Jesper Klausen
2 Bo Søndergaard Kristensen
3Jesper Bruun
4Brian Nielsen
5 Thorlejf Meyer
6 Bent Bolvinkel Fischer
7 Peter Koefoed
8Michael Marshall
Lyngby-Virum 1
1 Finn Vester
2 Peter Lautrup Larsen
3 Mikael Larsen
4 Peter Hee Lindhardt
5 Bjarne Nielsen
6 Lars Hyldkrog
7 Per Lunde Jensen
8 Hans Timmermann
Vestegnen 1
1 Mohammad Ali
2 Carsten Nielsen
3 Svend Kjems Hove
4 Jesper Pedersen
5 Brian Feldborg
6 Birger Madsen
7 Flemming Grønager
8 Erik Schmidt Andersen
BMS 2
1 Benjamin Skjoldan
2 Jacob Abildlund Brorsen
3 Martin Haubro
4 Ib Skovgaard
5 Miriam Frida Olsen
6 Tom Nicolaj Skovgaard
7 Carsten Hejberg
8Kim Nyvang Andersen
 
Damhus Skakklub 1
1 Søren Boeck Petersen
2 Morten Møller Hansen
3 Steen Schousboe
4 Eivind Einersen
5 Benny Roland Petersen
6 Leif Jensen
7 Jens Akhøj Nielsen
8Bjørn Rasmussen
ØBRO 2
1 Max Hansen
2 Niels Kirkegaard
3 Nils Petersen
4Claus Pakmor
5 Sebastian Bender
6 Søren Møller Hansen
7Peter Dürrfeld
8 Antti-Pekka Jauho
Herlev 1
1Christian Eriksson
2 Henrik B. Pedersen
3 Lars Christoff Andersen
4 Leonard de Freitas Nielsen
5 Bo Brask
6Thomas Nielsen
7Michael Tandrup
8 Viggo Lomborg
KS 1
1 Halfdan Kongsted
2 Bent Vestergård
3 Finn Bonnez
4 Torben Kjeldsen
5 Nicklas Skjoldager
6 Jens Kristian Sørensen
7 Paul Bridgwater
8 Gert Werner

Runde 1
11. november
Odysseus 24½-3½Lyngby-Virum 1
Jan Brønnum ½-½ Finn Vester
Bo Søndergaard Kristensen ½-½ Mikael Larsen
Jesper Bruun1-0 Peter Hee Lindhardt
Thorlejf Meyer 1-0 Bjarne Nielsen
Bent Bolvinkel Fischer 0-1 Lars Hyldkrog
Michael Marshall1-0 Per Lunde Jensen
Jan Langkilde Nielsen 0-1 Hans Timmermann
Jerry Møller Jensen ½-½ Erik Elsborg
8. november
ØBRO 25½-2½BMS 2
Ole Bo Andersen½-½ Benjamin Skjoldan
Max Hansen 0-1 Jacob Abildlund Brorsen
Niels Kirkegaard 1-0 Martin Haubro
Nils Petersen ½-½ Ib Skovgaard
Niels Chr. Schiødt ½-½ Miriam Frida Olsen
Claus Pakmor1-0 Tom Nicolaj Skovgaard
Søren Møller Hansen 1-0Kim Nyvang Andersen
Peter Dürrfeld1-0 Jon Götz Capion
 
8. november
Herlev 15-3Vestegnen 1
Christian Eriksson0-1 Mohammad Ali
Henrik B. Pedersen 1-0 Carsten Nielsen
Lars Christoff Andersen 1-0 Svend Kjems Hove
Leonard de Freitas Nielsen 0-1 Jesper Pedersen
Bo Brask ½-½ Eigil Meedom
Thomas Nielsen½-½ Brian Feldborg
Michael Tandrup1-0 Flemming Grønager
Viggo Lomborg 1-0 Erik Schmidt Andersen
9. november
KS 14½-3½Damhus Skakklub 1
Halfdan Kongsted 1-0 Morten Møller Hansen
Bent Vestergård 1-0 Steen Schousboe
Finn Bonnez 0-1 Bent Kølvig
Nicklas Skjoldager 0-1 Eivind Einersen
Jens Kristian Sørensen ½-½ Benny Roland Petersen
Gert Werner ½-½ Jens Akhøj Nielsen
Thomas Varming 1-0Bjørn Rasmussen
Rene Andreasen½-½ Gisli Hardarson
Runde 2
24. november
Lyngby-Virum 12½-5½KS 1
Finn Vester 0-1 Halfdan Kongsted
Mikael Larsen ½-½ Bent Vestergård
Peter Hee Lindhardt 0-1 Finn Bonnez
Bjarne Nielsen ½-½ Torben Kjeldsen
Lars Hyldkrog ½-½ Nicklas Skjoldager
Per Lunde Jensen ½-½ Jens Kristian Sørensen
Dennis Larsen½-½ Gert Werner
Hans Timmermann 0-1Rene Andreasen
25. november
Vestegnen 14-4Odysseus 2
Mohammad Ali 1-0 Søren Berg
Carsten Nielsen 0-1 Bo Søndergaard Kristensen
Svend Kjems Hove 1-0Jesper Bruun
Jesper Pedersen ½-½Brian Nielsen
Brian Feldborg 0-1 Bent Bolvinkel Fischer
Birger Madsen ½-½ Peter Koefoed
Flemming Grønager ½-½Michael Marshall
Christian Glerskov ½-½Steen G. Nielsen
 
23. november
BMS 25-3Herlev 1
Tobias Rostgaard½-½Christian Eriksson
Jacob Abildlund Brorsen 0-1 Henrik B. Pedersen
Martin Haubro ½-½ Lars Christoff Andersen
Ib Skovgaard 1-0 Leonard de Freitas Nielsen
Miriam Frida Olsen 0-1 Bo Brask
Tom Nicolaj Skovgaard 1-0Thomas Nielsen
Carsten Hejberg 1-0 Viggo Lomborg
Kim Nyvang Andersen1-0 Magnus Egholm
23. november
Damhus Skakklub 14½-3½ØBRO 2
Morten Møller Hansen 0-1Ole Bo Andersen
Steen Schousboe 1-0 Max Hansen
Bent Kølvig 1-0 Niels Kirkegaard
Eivind Einersen ½-½ Nils Petersen
Benny Roland Petersen 0-1 Niels Chr. Schiødt
Leif Jensen 0-1 Søren Møller Hansen
Jens Akhøj Nielsen 1-0Peter Dürrfeld
Bjørn Rasmussen1-0 Antti-Pekka Jauho
Runde 3
9. december
Odysseus 24-4BMS 2
Jesper Klausen 0-1 Sigfred Haubro
Bo Søndergaard Kristensen 0-1 Benjamin Skjoldan
Jesper Bruun1-0 Jacob Abildlund Brorsen
Brian Nielsen1-0 Martin Haubro
Thorlejf Meyer ½-½ Miriam Frida Olsen
Bent Bolvinkel Fischer 1-0Kim Nyvang Andersen
Steen G. Nielsen½-½ Jon Götz Capion
Jerry Møller Jensen 0-1 Poul Nørgård Munk
8. december
Lyngby-Virum 14½-3½Vestegnen 1
Finn Vester ½-½ Mohammad Ali
Peter Lautrup Larsen 0-1 Carsten Nielsen
Mikael Larsen 1-0 Svend Kjems Hove
Bjarne Nielsen 1-0 Eigil Meedom
Lars Hyldkrog 0-1 Brian Feldborg
Per Lunde Jensen 0-1 Birger Madsen
Hans Timmermann 1-0 Flemming Grønager
Frank Iversen1-0 Christian Glerskov
 
6. december
Herlev 11-7Damhus Skakklub 1
Christian Eriksson0-1 Søren Boeck Petersen
Lars Christoff Andersen 0-1 Steen Schousboe
Flemming Haupt Hansen0-1 Bent Kølvig
Leonard de Freitas Nielsen 1-0 Eivind Einersen
Bo Brask 0-1 Benny Roland Petersen
Thomas Nielsen0-1 Jens Akhøj Nielsen
Michael Tandrup0-1Bjørn Rasmussen
Viggo Lomborg 0-1 Jørgen H. G. Hansen
7. december
KS 13-5ØBRO 2
Halfdan Kongsted 0-1Ole Bo Andersen
Bent Vestergård ½-½ Max Hansen
Finn Bonnez 0-1 Niels Kirkegaard
Torben Kjeldsen ½-½ Nils Petersen
Nicklas Skjoldager ½-½ Niels Chr. Schiødt
Jens Kristian Sørensen ½-½ Martin Reib Petersen
Gert Werner 0-1 Søren Møller Hansen
Thomas Varming 1-0 Antti-Pekka Jauho
Runde 4
20. januar
Vestegnen 13-5KS 1
Mohammad Ali 0-1 Halfdan Kongsted
Carsten Nielsen ½-½ Bent Vestergård
Svend Kjems Hove 1-0 Finn Bonnez
Jesper Pedersen 0-1 Torben Kjeldsen
Eigil Meedom 0-1 Nicklas Skjoldager
Brian Feldborg ½-½ Jens Kristian Sørensen
Birger Madsen 1-0 Gert Werner
Erik Schmidt Andersen 0-1 Thomas Varming
18. januar
BMS 25-3Lyngby-Virum 1
Jacob Abildlund Brorsen ½-½ Peter Lautrup Larsen
Martin Haubro 0-1 Mikael Larsen
Ib Skovgaard 1-0 Bjarne Nielsen
Tom Nicolaj Skovgaard ½-½ Lars Hyldkrog
Carsten Hejberg ½-½Dennis Larsen
Kim Nyvang Andersen1-0 Hans Timmermann
Michael Vesterli1-0Flemming Kjeldsen
Torben Vang-Larsen ½-½ Thomas Nygren Hansen
 
18. januar
Damhus Skakklub 16-2Odysseus 2
Morten Møller Hansen ½-½ Søren Berg
Steen Schousboe 1-0 Jesper Klausen
Bent Kølvig 1-0Jesper Bruun
Benny Roland Petersen 1-0Brian Nielsen
Leif Jensen 0-1 Thorlejf Meyer
Jens Akhøj Nielsen 1-0Michael Marshall
Bjørn Rasmussen1-0Steen G. Nielsen
Jørgen H. G. Hansen ½-½ Jerry Møller Jensen
17. januar
ØBRO 23½-4½Herlev 1
Ole Bo Andersen0-1Christian Eriksson
Max Hansen ½-½ Henrik B. Pedersen
Niels Kirkegaard 0-1 Lars Christoff Andersen
Nils Petersen 0-1Flemming Haupt Hansen
Christian Sylvester Christense ½-½ Leonard de Freitas Nielsen
Niels Chr. Schiødt 1-0Thomas Nielsen
Claus Pakmor½-½Michael Tandrup
Søren Møller Hansen 1-0 Viggo Lomborg
Runde 5
3. februar
Odysseus 22½-5½ØBRO 2
Jan Brønnum 0-1Ole Bo Andersen
Bo Søndergaard Kristensen 1-0 Max Hansen
Jesper Bruun0-1 Niels Kirkegaard
Brian Nielsen½-½ Nils Petersen
Bent Bolvinkel Fischer 0-1Claus Pakmor
Peter Koefoed 0-1 Martin Reib Petersen
Michael Marshall1-0 Sebastian Bender
Henrik Ørnebjerg 0-1 Søren Møller Hansen
2. februar
Lyngby-Virum 13½-4½Damhus Skakklub 1
Finn Vester ½-½ Søren Boeck Petersen
Peter Lautrup Larsen ½-½ Steen Schousboe
Mikael Larsen 0-1 Bent Kølvig
Peter Hee Lindhardt 0-1 Eivind Einersen
Bjarne Nielsen 0-1 Benny Roland Petersen
Lars Hyldkrog ½-½ Leif Jensen
Per Lunde Jensen 1-0 Jens Akhøj Nielsen
Hans Timmermann 1-0Bjørn Rasmussen
 
3. februar
Vestegnen 12½-5½BMS 2
Mohammad Ali ½-½ Benjamin Skjoldan
Carsten Nielsen ½-½ Jacob Abildlund Brorsen
Svend Kjems Hove 0-1 Martin Haubro
Jesper Pedersen 1-0 Ib Skovgaard
Birger Madsen ½-½ Miriam Frida Olsen
Flemming Grønager 0-1 Tom Nicolaj Skovgaard
Erik Schmidt Andersen 0-1Kim Nyvang Andersen
Christian Glerskov 0-1Michael Vesterli
1. februar
KS 13½-4½Herlev 1
Bent Vestergård ½-½Christian Eriksson
Finn Bonnez ½-½ Henrik B. Pedersen
Torben Kjeldsen 0-1 Lars Christoff Andersen
Nicklas Skjoldager 0-1Flemming Haupt Hansen
Jens Kristian Sørensen 1-0 Leonard de Freitas Nielsen
Gert Werner 1-0Thomas Nielsen
Rene Andreasen½-½Michael Tandrup
Lars Erik Zwisler 0-1 Viggo Lomborg
Runde 6
22. februar
BMS 26-2KS 1
Sigfred Haubro 0-1 Halfdan Kongsted
Benjamin Skjoldan ½-½ Bent Vestergård
Jacob Abildlund Brorsen 1-0 Finn Bonnez
Martin Haubro 1-0 Torben Kjeldsen
Ib Skovgaard 1-0 Nicklas Skjoldager
Tom Nicolaj Skovgaard 1-0 Jens Kristian Sørensen
Carsten Hejberg ½-½ Gert Werner
Kim Nyvang Andersen1-0 Thomas Varming
22. februar
Damhus Skakklub 16-2Vestegnen 1
Søren Boeck Petersen 1-0 Mohammad Ali
Morten Møller Hansen ½-½ Carsten Nielsen
Steen Schousboe ½-½ Svend Kjems Hove
Bent Kølvig ½-½ Jesper Pedersen
Eivind Einersen 1-0 Brian Feldborg
Leif Jensen ½-½ Flemming Grønager
Jens Akhøj Nielsen 1-0 Niels Morten Lauridsen
Bjørn Rasmussen1-0 Christian Glerskov
 
21. februar
ØBRO 26½-1½Lyngby-Virum 1
Ole Bo Andersen1-0 Mikael Larsen
Max Hansen ½-½ Peter Hee Lindhardt
Niels Kirkegaard ½-½ Torben Rønsted
Nils Petersen 1-0 Bjarne Nielsen
Claus Pakmor½-½ Lars Hyldkrog
Martin Reib Petersen 1-0 Per Lunde Jensen
Søren Møller Hansen 1-0 Thomas Nygren Hansen
Antti-Pekka Jauho 1-0Lars Østergaard Kristensen
21. februar
Herlev 15-3Odysseus 2
Thomas Struch1-0 Jesper Klausen
Henrik B. Pedersen ½-½ Bo Søndergaard Kristensen
Lars Christoff Andersen 1-0Jesper Bruun
Leonard de Freitas Nielsen 1-0Brian Nielsen
Bo Brask 0-1 Thorlejf Meyer
Thomas Nielsen½-½ Bent Bolvinkel Fischer
Michael Tandrup1-0 Peter Koefoed
Viggo Lomborg 0-1Michael Marshall
Runde 7
19. marts
Odysseus 23-5KS 1
Jacob Sylvan 1-0 Halfdan Kongsted
Jesper Klausen ½-½ Bent Vestergård
Bo Søndergaard Kristensen 0-1 Finn Bonnez
Jesper Bruun1-0 Torben Kjeldsen
Brian Nielsen0-1 Nicklas Skjoldager
Thorlejf Meyer 0-1 Jens Kristian Sørensen
Bent Bolvinkel Fischer 0-1 Gert Werner
Michael Marshall½-½ Thomas Varming
19. marts
Lyngby-Virum 13-5Herlev 1
Mikael Larsen 0-1Christian Eriksson
Peter Hee Lindhardt 1-0 Henrik B. Pedersen
Torben Rønsted ½-½ Lars Christoff Andersen
Bjarne Nielsen 0-1Flemming Haupt Hansen
Lars Hyldkrog 0-1 Leonard de Freitas Nielsen
Per Lunde Jensen 0-1 Bo Brask
Dennis Larsen½-½Thomas Nielsen
Hans Timmermann 1-0Michael Tandrup
 
19. marts
Vestegnen 14-4ØBRO 2
Mohammad Ali 1-0Ole Bo Andersen
Carsten Nielsen 1-0 Max Hansen
Svend Kjems Hove 1-0 Niels Kirkegaard
Jesper Pedersen 0-1 Nils Petersen
Brian Feldborg 0-1 Niels Chr. Schiødt
Birger Madsen 1-0Claus Pakmor
Flemming Grønager 0-1 Martin Reib Petersen
Erik Schmidt Andersen 0-1 Søren Møller Hansen
19. marts
BMS 25½-2½Damhus Skakklub 1
Benjamin Skjoldan ½-½ Søren Boeck Petersen
Jacob Abildlund Brorsen ½-½ Morten Møller Hansen
Martin Haubro 1-0 Steen Schousboe
Ib Skovgaard ½-½ Bent Kølvig
Miriam Frida Olsen 1-0 Leif Jensen
Tom Nicolaj Skovgaard 1-0 Jens Akhøj Nielsen
Carsten Hejberg ½-½Bjørn Rasmussen
Kim Nyvang Andersen½-½ Jørgen H. G. Hansen

Copyright © 2005-2006 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk