1. række, gruppe 21234567PoMPPl
1
 Gladsaxe 1
Tirsdag 19.00
 
2
4
9-11
3
24-11
4
7-12
5
3
20-1
6
1-2
7
21-2
8
19-3
   
2
 Perlen 1
Torsdag 19.00
 
1
4
9-11
8
5
25-11
3
5
9-12
4
5
20-1
5
3-2
6
22-2
7
19-3
   
3
 Frederiksberg 2
Onsdag 19:30
 
7
8-11
1
24-11
2
3
9-12
8
3
19-1
4
2-2
5
24-2
6
5
19-3
   
4
 Taastrup 2
Torsdag 1815
 
6
6
9-11
7
25-11
1
7-12
2
3
20-1
3
2-2
8
2
24-2
5
1
19-3
   
5
 Valby 1
Torsdag kl. 19
 
8
3
9-11
6
5
25-11
7
7
6-12
1
5
20-1
2
3-2
3
24-2
4
7
19-3
   
6
 Hvidovre 1
Tirsdag 19.00
 
4
2
9-11
5
3
25-11
8
7-12
7
18-1
1
1-2
2
22-2
3
3
19-3
   
7
 Herlev 2
Mandag 19:15
 
3
8-11
4
25-11
5
1
6-12
6
18-1
8
1-2
1
21-2
2
19-3
   
8
 BMS 3
Tirsdag 19.00
 
5
5
9-11
2
3
25-11
6
7-12
3
5
19-1
7
1-2
4
6
24-2
1
19-3
   

 Gladsaxe 1 
 Individuelle scorer 

1

2

3

4

5

6

7

I alt%RoRn
R  Erik Poulsen       11    
1  Kim Sørensen             
R  Georg Jørgensen      0      
R  Per Steenstrup  1  ½1      
2  Henning Lauritsen  00½        
3  Ole Kjølby Olsen  10½½01½    
4 Jan Flemming Jensen ½½01110    
5  Tommy Vedelfort  001111½    
6  Mikael Dræger  ½1 0½0½    
7  Henrik Mortensen  1 00½11    
R  Michael Olsen    0        
R  Carl Aage Pedersen   ½         
R Mikkel Nicolaisen 0          
8  Andrzej Marczyk   ½½0½½0    
R  Poul Erik Harders   10  00    
R Bo Damgård Sørensen    0       
R            
R            
R            
 43   


1. Gladsaxe 1     Tirsdag 19.00
Bagsværd Gamle Stationsbygning Til Jernbanen 20 2880 Bagsværd
Holdleder: Mikael Dræger, 32626129, mikaeldr@hotmail.com
1 Kim Sørensen 2 Henning Lauritsen 3 Ole Kjølby Olsen 4 Jan Flemming Jensen 5 Tommy Vedelfort 6 Mikael Dræger 7 Henrik Mortensen 8 Andrzej Marczyk
2. Perlen 1     Torsdag 19.00
Hallingparken 5 2660 Brøndby Strand
Holdleder: DRAGAN MATOVIC, 26284871, JEZEVICA50@HOTMAIL.COM
1 Velibor Jonovic 2 Adnan Raljevic 3 Edib Abdagic 4 Rasim Busuladzic 5 Milenko Zivkovic 6 Dragan Kuljic 7 Dragan Matovic 8 Midhat Demirovic
3. Frederiksberg 2     Onsdag 19:30
Nordre Fasanvej 81 2000 Frederiksberg
Holdleder: Ole Schøller Larsen, 36 78 81 28 , kasserer@fsskak.dk
1 Torben Schøller Larsen 2 Francis Morini 3 Ole Schøller Larsen 4 Kim R. Thomsen 5 Arne Schøller Larsen 6 Erik Jarlnæs 7 Ahmed Kazic 8 Jørgen Schøller Larsen
4. Taastrup 2     Torsdag 1815
Taastrup Medborgerhus Taastrup Hovedgade 71 2630 Taastrup
Holdleder: Jan Mose Nielsen, 22186120, jan_mose@hotmail.com
1 Jan Mose Nielsen 2 Dick Sørensen 3 Kasper Foslund 4 Ebbe Strøm 5 Mark Kirkebække 6 Bent Dalberg 7 Peter Foslund 8 Tom Jensen
5. Valby 1     Torsdag kl. 19
Valby Kulturcenter Høffdingsvej 10 2500 Valby
Holdleder: Erling Christiansen, 33237945
1 Kurt Klifoth 2 Dennis Rej 3 Peter Tjørnsted 4 Alex Mehr Hansen 5 Thomas Bødker Lund 6 Erling Molbæk Christiansen 7 Steen Guldager Pedersen 8 Knud Højgaard
6. Hvidovre 1     Tirsdag 19.00
Strandmarkens Fritidscenter Hvidovre Enghavevej 2 2650 Hvidovre Indgang B (til venstre i gården) Op ad trappen og til højre
Holdleder: Benny Bengtsen , 30748121, jomfruboy64@hotmail.com
1 Børge Hjerrild Nielsen 2 Esben Bruun 3 Svend Sejersen 4 Arne Walther Larsen 5 Palle Halkier Jørgensen 6 Bent O. Pedersen 7 Mohammad Zewain 8 Jørn Brandt
7. Herlev 2     Mandag 19:15
Marielyst Herlev Hovedgade 172 (indgang fra J.E.Pitzners vej 15-17) 2730 Herlev
Holdleder: Kenneth Nielsen, 44913030, ken@rts.dk
1 Magnus Egholm 2 Kenneth Møller Nielsen 3 Bo Rasmussen 4 Erling Kam 5 Finn G Madsen 6 Jan Qvistorff 7 Søren Poulsen 8 Søren Bang
8. BMS 3     Tirsdag 19.00
Tapeten Magleparken 5, 1 sal 2750 Ballerup
Holdleder: Poul Munk, 61552822, munk2760@youmail.dk
1 Jon Götz Capion 2 Casper Christensen 3 Jørgen Tornhøj Christensen 4 Jonathan Braüner 5 Michael Vesterli 6 Poul Nørgård Munk 7 Torben Vang-Larsen 8 Henrik Rasmussen
HUSK!
Resultatet af en holdkamp skal indberettes af den arrangerende klub via KSU's hjemmeside senest dagen efter kampaftenen
Turneringen er røgfri
Sluk mobiltelefonen