4.række, junior12345PoMPPl
1
2
1
3
2
4
3
5
2
6
3
1163
2
1
3
6
3
3
1
4
5
1482
3
5
4
1
2
2
3
6
3
4
3
1591
4
6
1
5
3
1
1
2
½
3
1
26
5
3
0
4
1
6
3
1
2
2
½
35
6
4
3
2
1
5
1
3
1
1
1
724
Der kan klikkes på rundenummer, resultat/dato og hold
Klik på lodtrækningsnummer for at få en printvenlig version

 
ØBRO 4
1Hjalte Henningsson Skov
2Marcus Allerup Bogh
3 Leonard Johannes Hamou
4 Hans Christian Kiilgaard
Amager 3
1Jordy Friis
2 Simon Jehn
3 Julie Larsen
4 Jacob Rudloff
BMS 7
1Jonathan Braüner
2Martin Jessen
3Bastian Pedersen
4Benjamin Braüner
Taastrup 4
1 Mikkel Drygaard
2 Diaco Hamawand
3 Nichlas B. S. Nielsen
4 Mark Kirkebække
 
BMS 8
1 Alexander Mills
2Andreas Høstbo
3Mikkel Goldschmidt
4Daniel Bekker-Jensen
ØBRO 5
1 Milan Kristoffer Jha
2Sebastian Düring Krabbe
3Thorbjørn Rønsholt
4Morten Reinert Hebsgaard

Runde 1
5. november
ØBRO 41-3Amager 3
Hjalte Henningsson Skov0-1Jordy Friis
Marcus Allerup Bogh0-1 Simon Jehn
Leonard Johannes Hamou 0-1 Julie Larsen
Hans Christian Kiilgaard 1-0 Jacob Rudloff
5. november
BMS 80-4BMS 7
Alexander Mills 0-1Jonathan Braüner
Andreas Høstbo0-1Martin Jessen
Mikkel Goldschmidt0-1Bastian Pedersen
Daniel Bekker-Jensen0-1Benjamin Braüner
 
26. november
ØBRO 53-1Taastrup 4
Milan Kristoffer Jha 1-0 Mikkel Drygaard
Sebastian Düring Krabbe0-1 Nichlas B. S. Nielsen
Thorbjørn Rønsholt1-0 Mark Kirkebække
Morten Reinert Hebsgaard1-0Marco Mohammed
Runde 2
20. november
Amager 33-1ØBRO 5
He He 1-0 Milan Kristoffer Jha
Jordy Friis1-0Sebastian Düring Krabbe
Julie Larsen 1-0Morten Reinert Hebsgaard
Jacob Rudloff 0-1Jacob Wielandt Jensen
 
19. november
BMS 72-2ØBRO 4
Jonathan Braüner1-0Hjalte Henningsson Skov
Martin Jessen0-1Marcus Allerup Bogh
Benjamin Braüner1-0 Leonard Johannes Hamou
Alexander Mills 1-0 Hans Christian Kiilgaard
22. november
Taastrup 43-1BMS 8
Mikkel Drygaard 1-0 Alexander Mills
Nichlas B. S. Nielsen 1-0Andreas Høstbo
Mark Kirkebække 1-0Mikkel Goldschmidt
Tomt bræt0-1Ida Goldschmidt
Runde 3
14. januar
ØBRO 43-1Taastrup 4
Hjalte Henningsson Skov0-1 Mikkel Drygaard
Marcus Allerup Bogh1-0 Mark Kirkebække
Leonard Johannes Hamou 1-0Erik Andersen Drygaard
Hans Christian Kiilgaard 1-0Tomt bræt
15. januar
Amager 31-3BMS 7
Jordy Friis0-1Jonathan Braüner
Simon Jehn 0-1Martin Jessen
Julie Larsen 1-0Bastian Pedersen
Jacob Rudloff 0-1Benjamin Braüner
 
14. januar
ØBRO 51-3BMS 8
Milan Kristoffer Jha 1-0 Alexander Mills
Sebastian Düring Krabbe0-1Andreas Høstbo
Thorbjørn Rønsholt0-1Mikkel Goldschmidt
Morten Reinert Hebsgaard0-1Daniel Bekker-Jensen
Runde 4
4. februar
BMS 73-1ØBRO 5
Jonathan Braüner1-0Sebastian Düring Krabbe
Martin Jessen1-0Thorbjørn Rønsholt
Bastian Pedersen0-1Morten Reinert Hebsgaard
Benjamin Braüner1-0Jacob Wielandt Jensen
 
7. februar
Taastrup 40½-3½Amager 3
Mikkel Drygaard 0-1Jordy Friis
Mark Kirkebække 0-1 Simon Jehn
Erik Andersen Drygaard½-½ Julie Larsen
Tomt bræt0-1 Jacob Rudloff
4. februar
BMS 82-2ØBRO 4
Alexander Mills 0-1Hjalte Henningsson Skov
Andreas Høstbo0-1Marcus Allerup Bogh
Mikkel Goldschmidt1-0 Leonard Johannes Hamou
Daniel Bekker-Jensen1-0 Hans Christian Kiilgaard
Runde 5
3. marts
ØBRO 43-1ØBRO 5
Hjalte Henningsson Skov1-0 Milan Kristoffer Jha
Marcus Allerup Bogh1-0Sebastian Düring Krabbe
Hans Christian Kiilgaard 1-0Morten Reinert Hebsgaard
Tomt bræt0-1Jacob Wielandt Jensen
11. marts
Amager 33½-0½BMS 8
Jordy Friis1-0 Alexander Mills
Simon Jehn ½-½Andreas Høstbo
Julie Larsen 1-0Daniel Bekker-Jensen
Jacob Rudloff 1-0Sofie Bekker-Jensen
 
3. marts
BMS 73-1Taastrup 4
Jonathan Braüner1-0 Mikkel Drygaard
Martin Jessen1-0 Nichlas B. S. Nielsen
Bastian Pedersen0-1 Mark Kirkebække
Benjamin Braüner1-0Erik Andersen Drygaard

Copyright © 2005-2006 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk