K41 afholder KM i lyn fredag 7/11.

Indbydelse |Deltagere |Tabel |Printvenlig Tabel |Placering |Rating grupper |Runde Rapport
KM i lynRating12345678910PoPlWe
1GM Allan Stig Rasmussen , Jetsmark2523
24
1
13
1
10
1
4
1
6
½
2
0
9
1
5
1
3
1
8
½
817,75
2IM Thorbjørn Bromann , Brønshøj2445
25
1
15
1
9
1
5
½
11
1
1
1
6
1
3
0
8
0
4
1
2-36,85
3IM Andreas Hagen , Enkeltmedlem2433
26
1
14
0
18
1
20
½
16
½
30
1
10
1
2
1
1
0
23
1
74-87,8
4IM Nikolaj Borge , Hillerød2362
27
1
17
1
11
1
1
0
5
0
21
1
7
½
15
1
6
1
2
0
96,3
5FM Jacob Carstensen , Brønshøj2337
28
1
16
1
14
1
2
½
4
1
6
½
13
1
1
0
7
1
12
0
74-85,75
6FM Jakob Aabling-Thomsen , København S2319
29
1
19
1
21
1
7
1
1
½
5
½
2
0
17
1
4
0
9
0
610-145,85
7 Roland Greger , Brønshøj2308
30
1
18
0
26
1
6
0
24
1
12
1
4
½
9
½
5
0
19
1
610-146,7
8FM Kristian Hovmøller , Philidor2263
31
1
21
0
25
1
17
0
23
1
19
1
11
1
13
1
2
1
1
½
2-36,2
9 Martin Haubro , BMS Skak2263
32
1
20
1
2
0
18
1
14
½
16
1
1
0
7
½
13
1
6
1
74-85,4
10FM Karsten Larsen , Øbro2235
33
1
23
1
1
0
19
1
17
1
13
0
3
0
21
1
12
0
31
½
15-206
11 Richard Persson , Malmo AS2229
34
1
22
1
4
0
24
1
2
0
18
1
8
0
30
1
17
0
16
1
610-146,05
12FM Lars Aaes Nielsen , Nordkalotten2222
35
0
36
0
39
1
37
1
27
1
7
0
20
1
38
1
10
1
5
1
74-87,25
13 Dennis Jørgensen , Øbro2219
36
1
1
0
29
1
22
1
30
1
10
1
5
0
8
0
9
0
17
0
521-265,75
14 Thomas Schou-Moldt , ØBRO2210
37
1
3
1
5
0
21
1
9
½
17
0
15
0
39
1
23
0
34
1
15-206,2
15 Peter Olsen , Seksløberen2204
38
1
2
0
30
0
34
½
40
1
22
1
14
1
4
0
16
0
20
0
27-316,4
16 Jan Nordenbæk , Hillerød2192
39
1
5
0
32
1
23
1
3
½
9
0
17
0
34
1
15
1
11
0
15-205,7
17 Sandi Stojanovski , K412151
40
1
4
0
34
1
8
1
10
0
14
1
16
1
6
0
11
1
13
1
74-84,6
18 Sigfred Haubro , BMS Skak2108
41
1
7
1
3
0
9
0
35
1
11
0
31
1
23
0
36
1
21
0
521-265,4
19 Najib Boyaziz , Ingen2078
42
1
6
0
40
1
10
0
20
1
8
0
30
0
35
1
38
1
7
0
521-265,45
20 Søren Andersen , Aalborg2063
43
1
9
0
33
1
3
½
19
0
39
1
12
0
36
0
32
1
15
1
15-205,25
21 Janus Christensen , Øbro2044
44
1
8
1
6
0
14
0
38
1
4
0
40
1
10
0
30
1
18
1
610-144,6
22 Thore N. Jensen , Nørrebro2033
45
1
11
0
35
1
13
0
33
½
15
0
39
0
32
½
41
1
29
1
521-266,05
23 Klaus Yssing , Brønshøj SF2022
46
1
10
0
44
1
16
0
8
0
33
1
32
1
18
1
14
1
3
0
610-144,6
24 Jens Juul Hornsgaard , Odysseus2021
1
0
35
1
36
1
11
0
7
0
31
0
29
0
37
1
39
0
45
1
432-405,45
25 Tom Skovgaard , BMS Skak2014
2
0
38
1
8
0
30
0
44
1
32
0
35
0
46
1
40
1
26
0
432-406,05
26WFM Thomas Mørkøre , K411985
3
0
37
1
7
0
35
0
32
0
45
1
41
1
29
1
31
0
25
1
521-265,4
27 Ib Skovgaard , BMS skak1964
4
0
40
0
28
1
36
1
12
0
38
0
34
0
44
1
42
1
30
1
521-265,55
28 Thomas Lund , Ingen1943
5
0
39
½
27
0
41
1
29
0
35
1
36
0
33
1
34
0
38
1
27-315,4
29 Martin Koch Clausen , Nordre1940
6
0
42
1
13
0
38
0
28
1
40
0
24
1
26
0
35
1
22
0
432-404,65
30 Steen B. Petersen , Brønshøj1939
7
0
41
1
15
1
25
1
13
0
3
0
19
1
11
0
21
0
27
0
432-402,95
31 Frode Benedikt Nielsen , Frederiksberg Skakforening af 19201935
8
0
44
0
42
0
46
1
43
1
24
1
18
0
40
1
26
1
10
½
15-205,35
32 Michael R. W. Olsen , Nørrebro1910
9
0
43
1
16
0
40
0
26
1
25
1
23
0
22
½
20
0
33
0
413,9
33 Lars Nilsson , Hillerød1909
10
0
46
1
20
0
42
1
22
½
23
0
38
0
28
0
43
1
32
1
27-315,05
34 Michael Agermose Jensen , Brønshøj1905
11
0
45
1
17
0
15
½
39
0
37
1
27
1
16
0
28
1
14
0
27-313,7
35 Arild Rimestad , Enkeltmedlem1893
12
1
24
0
22
0
26
1
18
0
28
0
25
1
19
0
29
0
44
1
432-403,6
36WFM Marie Frank , Philidor1890
13
0
12
1
24
0
27
0
37
½
42
1
28
1
20
1
18
0
39
1
15-203,75
37 Kenneth Jørgensen , Øbro1858
14
0
26
0
43
1
12
0
36
½
34
0
45
0
24
0
46
1
42
0
434,8
38 Daniel Andersen , Frederikssund1835
15
0
25
0
45
1
29
1
21
0
27
1
33
1
12
0
19
0
28
0
432-403,15
39 Daniel Kokholm , K411800
16
0
28
½
12
0
44
1
34
1
20
0
22
1
14
0
24
1
36
0
27-312,55
40 Kim Secher Andersen , Nørrebro1791
17
0
27
1
19
0
32
1
15
0
29
1
21
0
31
0
25
0
46
1
432-402,8
41 Tommy Jensen , Gl. Ølstykke1725
18
0
30
0
46
½
28
0
42
½
44
1
26
0
45
1
22
0
43
1
432-403,9
42 Jørgen Holmstrøm Nielsen , Nørrebro1721
19
0
29
0
31
1
33
0
41
½
36
0
46
½
43
1
27
0
37
1
432-403,4
43 Karamtej Singh , K 411716
20
0
32
0
37
0
45
1
31
0
46
0
44
0
42
0
33
0
41
0
1464,1
44 John Henningsen , Ingen1667
21
0
31
1
23
0
39
0
25
0
41
0
43
1
27
0
45
0
35
0
244-452,6
45 Frank Severinsen , K411599
22
0
34
0
38
0
43
0
46
1
26
0
37
1
41
0
44
1
24
0
3422,45
46 Simon Stibolt Jensen , Nørrebro1507
23
0
33
0
41
½
31
0
45
0
43
1
42
½
25
0
37
0
40
0
244-451,55

Time = 0,032

Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk