Nørrebro Frost-emt 2014

Indbydelse |Deltagere |Tabel |Printvenlig Tabel |Placering |Rating grupper |Runde Rapport
Nørrebro Klubmesterskab 2014RatingELO12345PoPlWe
1 Bent Vestergaard , Nørrebro21162137
6
1
2
1
3
½
4
0
5
1
2-33,55
2 Michael R. W. Olsen , Nørrebro19431967
5
½
1
0
6
1
3
½
4
0
24-52,35
3 Peter Wieth-Klitgaard , Nørrebro20762127
4
1
5
1
1
½
2
½
6
1
412,35
4 Henrik E. Bruun , Nørrebro20342081
3
0
6
1
5
½
1
1
2
1
2-33
5 Thore N. Jensen , Nørrebro19562044
2
½
3
0
4
½
6
1
1
0
24-51,55
6 Güney Ozcan , Nørrebro1611-
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
060,25
3.januar 19.30 Rundelægning er opdateret.
I tilfælde af afbud kontaktes hurtigst muligt Jacob Printzlau tlf. 60630045 samt modstander

Bent Vestergaard 44494990
Michael R.W. Olsen 41414999
Peter Wieth-Klitgaard 22660289
Henrik E. Bruun 53747223
Thore N. Jensen 35345515/26180906
Güney Ozcan 29212541

Præmier:
1. 700,-
2. 350,-
Ved ligestilling deles

2RatingELO12345PoPlWe
1 Thomas Kirknel , Nørrebro19732078
6
0
2
0
3
1
4
1
5
½
42,15
2 Thomas Ulrich , Malmö AS20272027
5
0
1
1
6
1
3
1
4
1
41-22,65
3 Louise Winther Fredericia , K 4120102051
4
1
5
0
1
0
2
0
6
0
152,5
4 Mikkel Manosri Jacobsen , BMS20742032
3
0
6
½
5
0
1
0
2
0
½63
5 Peter Christian Grau , Læseforeningen19912058
2
1
3
1
4
1
6
½
1
½
41-22,35
6 John Holm Nielsen , Enkeltmedlem19932010
1
1
4
½
2
0
5
½
3
1
332,35
3.januar 19.30 Rundelægning er opdateret.
I tilfælde af afbud kontaktes hurtigst muligt Jacob Printzlau tlf. 60630045 samt modstander (se tlf.nr. under deltagere)

Præmier:
1. kr. 500,-
2. kr. 220,-
Ved ligestilling deles.

3RatingELO12345PoPlWe
1 René Andreasen , Nørrebro17681862
6
½
2
1
3
0
4
0
5
0
61,65
2 Finn Bonnez , Nørrebro19492017
5
1
1
0
6
½
3
½
4
½
33,1
3 Jeppe Nicolaisen , Enkeltmedlem19492044
4
1
5
½
1
1
2
½
6
1
413,1
4 Anders Vælds , Nørrebro19101990
3
0
6
1
5
½
1
1
2
½
322,8
5 Jakob Hansen , Enkeltmedlem18921969
2
0
3
½
4
½
6
0
1
1
24-52,65
6 Arne Møller , Amager17781861
1
½
4
0
2
½
5
1
3
0
24-51,7
3.januar 19.30 Rundelægning er opdateret.
8.januar nr. 5 Henrik Andersson udgår og erstattes af Jakob Hansen
I tilfælde af afbud kontaktes hurtigst muligt Jacob Printzlau tlf. 60630045 samt modstander (se tlf.nr. under deltagere)

Præmier:
1. kr. 500,-
2. kr. 220,-
Ved ligestilling deles.

4RatingELO12345PoPlWe
1 Asger Sandal Jeppesen , Nørrebro16101761
6
½
2
1
3
1
4
½
5
1
412,25
2 Jacob Printzlau , Nørrebro16811790
5
1
1
0
6
0
3
½
4
1
3-42,85
3 Erik Møllmann , Nørrebro15681725
4
½
5
1
1
0
2
½
6
0
251,95
4 Kim Secher Andersen , Nørrebro17171856
3
½
6
1
5
1
1
½
2
0
323,15
5 Tobias Christian Petersen , Amager16411721
2
0
3
0
4
0
6
1
1
0
162,5
6 Jørgen Holmstrøm Nielsen , Nørrebro16101731
1
½
4
0
2
1
5
0
3
1
3-42,25
3.januar 19.30 Rundelægning er opdateret.
I tilfælde af afbud kontaktes hurtigst muligt Jacob Printzlau tlf. 60630045 samt modstander (se tlf.nr. under deltagere)

Præmier:
1. kr. 500,-
2. kr. 220,-
Ved ligestilling deles.

5RatingELO12345PoPlWe
1 Leon Askov , Nørrebro1127-
6
0
2
½
3
1
4
1
5
1
20,8
2 Thorben Landstrøm Pedersen , Brønshøj1425-
5
1
1
½
6
1
3
1
4
1
13,5
3 Michael Kibenich , (enkeltmedlem)1376-
4
0
5
0
1
0
2
0
6
½
½63,15
4 Peter Andersen , Enkeltmedlem13591522
3
1
6
1
5
1
1
0
2
0
333
5 Michael B. Nielsen , Nørrebro11401600
2
0
3
1
4
0
6
0
1
0
150,85
6 Jens Gade , Amager13201603
1
1
4
0
2
0
5
1
3
½
42,7
3.januar 19.30 Rundelægning er opdateret.
5.januar 15.30 Nr. 1 Ole Yde Jensen udgår og erstattes af Leon Askov
I tilfælde af afbud kontaktes hurtigst muligt Jacob Printzlau tlf. 60630045 samt modstander (se tlf.nr. under deltagere)

Præmier:
1. kr. 500,-
2. kr. 220,-
Ved ligestilling deles.

Time = 0,124

Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk