Nørrebro,weekend-emt 1-3 februar 2013

Indbydelse |Deltagere |Tabel |Printvenlig Tabel |Placering |Rating grupper |Runde Rapport
1RatingELO12345PoPlWe
1 Louise Winther Fredericia , K 4120652094
2
1
4
1
5
1
8
1
12
0
41-23,25
2FM Daniel Andersen , Frederikssund18351881
1
0
11
1
12
0
9
0
13
1
28-112,3
3 Miriam Frida Olsen , BMS18901971
4
0
12
½
10
0
7
1
14
0
12-132,55
4 Thomas Vils Pedersen , Øbro20332073
3
1
1
0
9
1
5
0
6
0
28-112,95
5 Martin Percivaldi , Hillerød20532066
6
1
8
1
1
0
4
1
9
1
41-22,9
6 Thore N. Jensen , Nørrebro19692038
5
0
7
1
11
1
12
½
4
1
3-42,95
7 Mikkel Jørgensen , Brønshøj 17681832
8
0
6
0
13
½
3
0
11
0
½141,6
8 Thomas Mørkøre , K 4120472105
7
1
5
0
14
1
1
0
10
0
28-113,15
9 John Laurids Hansen , Frederiksberg 18701962
10
1
14
½
4
0
2
1
5
0
71,95
10 Finn Bonnez , Nørrebro19471974
9
0
13
½
3
1
14
½
8
1
35-62,9
11 Morten Majlund Nielsen , Odysseus1889-
12
½
2
0
6
0
13
½
7
1
28-113
12 Troels Bækgård Andersen , Roskilde17601785
11
½
3
½
2
1
6
½
1
1
3-41,4
13 Karsten Graa Hougaard , Brønshøj 17461875
14
0
10
½
7
½
11
½
2
0
12-131,7
14 Michael R.W. Olsen , Nørrebro18961989
13
1
9
½
8
0
10
½
3
1
35-62,5
Præmier

1. Martin Percivaldi, Hillerød 800,-
2. Louise Winther Fredericia,K41 550,-
3. Troels Bækgård Andersen, Roskilde 330,-

Der er anvendt almindelig korrektion.

2RatingELO12345PoPlWe
1 Mads Bonde Raad , Amager1279-
2
½
3
1
13
0
8
½
4
1
33-81,9
2 Klaus Lyngsø , SK 681200-
1
½
6
0
3
1
12
0
9
0
111,3
3 Michael B. Nielsen , Nørrebro13181663
4
0
1
0
2
0
14
-
14
-
013-141,55
4 Jens Emborg , Øbro14481639
3
1
5
0
6
1
11
0
1
0
2102,75
5 Ted Sandbech , Øbro15671778
6
1
4
1
7
0
10
1
13
½
22,65
6 Jonbert Jensen , Nørrebro13601592
5
0
2
1
4
0
9
0
12
0
1121,9
7 Kim S. Andersen , Nørrebro16351787
8
1
10
½
5
1
13
1
11
1
13,1
8 Ellen Fredericia , K 411324-
7
0
9
1
12
1
1
½
10
0
91,35
9 Ole Yde Jensen , Nørrebro15081722
10
0
8
0
14
+
6
1
2
1
33-82,6
10 Morten Renneberg , ØBRO16651810
9
1
7
½
11
½
5
0
8
1
33-83,45
11 Anton Mehmet Yildiz Marthedal , K 4115181473
12
1
13
½
10
½
4
1
7
0
33-82,1
12 Simon Stibolt Jensen , Nørrebro15191689
11
0
14
1
8
0
2
1
6
1
33-83,1
13 Erik Møllmann , Nørrebro16041725
14
1
11
½
1
1
7
0
5
½
33-82,9
14 Odd Arne Elstad , Caissa Sjak16751675
13
0
12
0
9
-
3
-
3
-
013-141,3
Præmier

1. Kim S. Andersen, Nørrebro 750,-
2. Ted Sandbech, Øbro 500,-
3. Morten Renneberg, Øbro 310,-

Der er anvendt almindelig korrektion

Time = 0,015

Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk