Spiller detaljer


player
Kim Secher Andersen
KlubNørrebro
Points5
Rating
 % score62 %
 Avgerage1766
 Rating1713
 Præstation1853
 We3,48
 Ny Rating1758
ELO
 ELO1822
 Average1856
 % score62 %
 K-faktor*15
 We*3,73
 Ny Elo*1840
RundeModstanderFarveRatingEloResultatDK WeELO We
14. Michael R.W. OlsenSort1871196700,290,31
215. Hans Askov JensenSort1465157410,810,8
320. Hans Haagen LarsenHvid1591171610,670,64
410. Asger Sandal JeppesenHvid1587177610,670,57
526. Finn MadsenSort1757177710,440,58
66. Thore N. JensenHvid1999205210,160,23
72. Anders VældsHvid1905198700,250,31
818. Finn BonnezHvid1960200300,190,29
   1766185653,53,73

Partier / Games


(*) values are estimated values / (*) værdier er tilnærmede

Bemærk venligst at ovenstående beregninger endnu ikke er verificeret, der er tale om ny funktionalitet og det er endog meget muligt der er fejl i beregningerne, så snart jeg har fået verificeret de anvendte formler fjernes denne besked igen.
Webmasteren
Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk