HC Andersen-Mindgames

Indbydelse |Deltagere |Tabel |Printvenlig Tabel |Placering |Rating grupper |Runde Rapport
Pl.HC Andersen Mind Games 2012RatingELOPoMiBuSoBer
1 Island 5. GM Henrik Danielsen (BMS) 2498249874140
2 Makedonien 1. GM Vladimir Georgiev (-) 02555739,538,25
3 Danmark 9. IM Andreas Skytte Hagen (K41) 2425244538,535,5
4 Danmark 4. GM Jacob Aagaard (Sydøstfyn) 2505250537,534,25
5 Sverige 6. IM Axel smith () 0248363830,75
6 Danmark 13. IM Jens Ove Fries-Nielsen (Viborg) 23452363637,530,25
7 Danmark 12. IM Rasmus Skytte (Århus) 23972394637,528,25
8 Tyskland 7. IM Thorsten Michael Haub () 0247663730,75
9 Danmark 11. IM Silas Lund (Enkeltmedlem) 2410240163628,25
10 Danmark 8. IM Mikkel Antonsen (Næstved) 24392446634,527,25
11 Ukraine 2. GM Andrei Maksimenko (-) 025544029,75
12 Danmark 17. FM Mads Hansen (Frem) 2286230238,526,5
13 Danmark 10. IM Thorbjørn Bromann (Brønshøj) 239424113727
14 Bulgarien 3. GM Krasimir Rusev () 025253626
15 Tyskland 14. IM Jonathan Carlstedt (Viborg) 2354235435,525,75
16 Norge 22. Aryan Tari () 022163323
17 Danmark 21. Bo Garner Christensen (K41) 2232225132,524
18 Danmark 20. FM Poul Rewitz (Sk68) 2233225330,520,5
19 Norge 32. Lars Oskar Hauge () 02071535,523,75
20 Sverige 23. WFM Ellinor Frisk () 0218153120
21 Grækenland 43. Nikolaos Dirlis () 0185253020
22 Tyskland 49. Martin Becker (-) 18490527,516
23 Danmark 18. Bjørn Møller Ochsner (Århus) 227222853922
24 Danmark 15. Bo Jacobsen (Århus) 231423373520,25
25 Danmark 16. Niels Jørgen Fries-Nielsen (Esbjerg) 232223263518,5
26 Danmark 19. Tobias Valentin Rostgaard (BMS) 225022553419
27 Danmark 24. John Bauneborg Nielsen (Nørresundby) 212521633317,25
28 Danmark 33. Ole Bønnelykke (Esbjerg) 198020273316,25
29 Danmark 29. Tom Frantsen (Frem) 207221223118,5
30 Danmark 37. WFM Thomine Stohlberg-Rohr (Evans) 195119853016
31 Danmark 27. Christian Eriksson (Brønshøj) 210721493014,5
32 Danmark 31. Iver Poulsen (Esbjerg) 2048208429,516
33 Danmark 42. Daniel Munksgaard (Jerne) 182318772914,25
34 Danmark 34. Brian Nielsen (Odysseus) 188619982815,5
35 Danmark 30. Henrik Bolding Pedersen (Allerød) 20742112435,517,25
36 Danmark 28. Nicolai Kvist Brondt Pedersen (BMS) 21212138434,515,75
37 Danmark 39. Johnny Holler Johansen (Frem) 19111967432,515,5
38 Danmark 35. Alex Sørensen (Læseforeningen) 18651993432,515,25
39 Danmark 25. Lars Wilton (Esbjerg) 21282151430,516
40 Danmark 26. Jens Jørgen Christiansen (Nørresundby ) 21012151427,512
41 Island 51. Christopher Munkholm (Ingen) 1632042512,75
42 Norge 38. Toril Skytte (Århus) 195719733012
43 Danmark 36. Lars-Henrik Bech Hansen (BMS) 192419922914
44 Danmark 47. Thomas Nielsen (Evans) 146016162811,5
45 Tyskland 41. Guido Heinemann (Ingen) 188418852710,75
46 Danmark 50. Johan Holmström (Aalborg) 1794026,510,25
47 Danmark 53. Steve K Dahl (Aalborg) 150902610,25
48 Danmark 40. Ib Lynæs Hansen (Tårnet Svendborg) 183919053288,5
49 Danmark 44. Cipriano Sande Caceres (Odensen) 155017313255
50 Danmark 46. Ulrik Højland (Jerne) 163317013243,5
51 Danmark 52. Morten Emil Jannik (Odense) 1540022,56,5
52 Danmark 54. Bjarne Andersen (Ejby) 1493021,54,5
53 Danmark 56. Kristen Bjørn Christensen (Ejby) 11560213,75
54 Danmark 45. Jens Rasmussen (Frem) 15571708226,57
55 Danmark 55. Kurt Olsen (Ejby) 14560222,25
56 Belgien 48. Pierre Valembois (-) 01316122,52,5
Rating grupper
 1000 - 1732    1733 - 2027    2028 - 2302   

Time = 0,031

Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk